OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Dąbrowa Górnicza Huta Katowice [PO] (galeria)

Ostatnia zmiana: 2021-06-20

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Obraz
fot. Artur Maj (2002-04-21)
opis ⇵
Obraz
fot. Artur Maj (2002-04-21)
opis ⇵
Obraz
fot. Piotr Pyrkosz (2005-10-02)
opis ⇵
Obraz
fot. Artur Maj (2013-12-01)
opis ⇵

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Rafał (2021-11-24 16:54:26)
    Jaki był powód likwidacji tego przystanku?
  • #2 Wolfik (2021-11-27 00:36:28)
    @Rafał: Pewnie powodem była kolejowa "nowomoda". W dzisiejszych czasach albo się remontuje linie likwidując przystanki osobowe (jak przykładowo na linii Częstochowa-Chorzew Siemkowice) albo budeuje się nowe bez przewozów regionalnych (tutaj przykładem może być linia Lubliniec-Fosowskie). Gdy pracowałem na HK w latach 1996-2007 codziennie korzystałem z tego przystanku, chociaz kolej robiła wszystko by dojazd utrudnić. Na poczatku kursowały pociągi relacji Zawiercie-Bukowno, potem trasę skrócono do odcinka D.G.Ząbkowice-Jaworzno-Szczakowa. Na koniec przewozy zawieszono i do huty dojażdżałem już z Gołonoga. Najlepsze jest to, że w ramach programu Kolej Plus śląskie wnioskuje o dotacje by w ramach kolei metropolitalnej odbudowac linie 162 i przystanek pod nazwą D.G.Tworzeń (vide Rynek Kolejowy). Tak bawić można się w kółko, kolejowi dysydenci opanowali sztuke wyprowadzania kasy do perfekcji.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Dąbrowa Górnicza Huta Katowice [PO]

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...