OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Słomniki Miasto

Ostatnia zmiana: 2025-04-06

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Przejście podziemne wprawdzie jest czynne, jednak jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo jest mało funkcjonalne, ponieważ nie prowadzi bezpośrednio na perony lub stację. Z informacji, jakie posiadam nie jest wykorzystywane przez potencjalnych podróżnych od kilku lat. Mieszkańcy ulicy Polnej (na tej ulicy znajduje się wejście do przejścia), podchodzą na perony bezpośrednio pod nasyp o wysokości około 20m. Pozostała część mieszkańców Słomnik korzysta z drogi łączącej ulicę Krakowską z stacją PKP. (info: Tomek, 2004-12-31)

Jako przejście podziemne może służyć również przejście pod wiaduktem. (info: a, 2008-01-28)

Peron przy torze 1 wyremontowany, peron nr 2 w opłakanym stanie. (info: Paweł, 23-03-2014)

Opis budynków: Stan budynku dworcowego fatalny (pozabijane płytami drewnianymi drzwi, okna, spadające tynki, lejący się dach) wyżywają się na nim grafficiarze. (info: Tomek, 2004-12-31)

Budynek (poczekalnia jest w stanie dostatecznym, lecz zabity deskami, kasa biletowa w stanie dostatecznym, zamknięta. (info: Paweł, 23-03-2014)
Dane tabelaryczne
Województwo: małopolskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki dworcowe: zamknięty w stanie dobrym
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: przyległe do budynku, wiaty peronowe
semafory: świetlne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5103465
IBNR:3279
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  292,211 Warszawa Zachodnia – Kraków Główny Osobowy (8)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 shadow (2024-06-12 14:04:06)
    Inwentaryzacja budowlana metodą skaningu laserowego Nastawni Kolejowej w Słomnikach https://www.bimsmart…

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Słomniki Miasto

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...