OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Płochocin

Ostatnia zmiana: 2025-08-16

Opis ogólny
Opis ogólny: Podczas modernizacji linii kolejowej nr 3 stację Płochocin przebudowano na przystanek osobowy. Tuż przy przystanku znajduje się posterunek bocznicowy szlakowy "Płochocin Polmos". (info: Piotr Kilczuk, 2005-01-26)

Przejścia nadziemne istniały przed rokiem 1995 (?). Potem trasa została zmodernizowana i stacja została przebudowana, jak wiele innych na tej magistrali. Powstało przejście podziemne przystosowane dla niepełnosprawnych, dwa wysokie perony (jeden dla pociągów w kierunku Sochaczewa, drugi w kierunku Warszawy) oraz "przystanki" na peronach. Na stacji tej zatrzymują się jedynie pociągi osobowe. Istnieją tory dodatkowe, które miały coś wspólnego z pewnym zakładnem nieopodal stacji. Możliwe że są jeszcze zdatne do eksploatacji, lecz prawdopodobnie już nieużywane. (info: Inspektor Sowa, 2005-01-16)

Opis infrastruktury: Są dwa semafory w w kierunku Warszawy: jeden na torze głównym, drugi na bocznicy z kierunku Polmosu. Nie wiem skąd wyświetlane (Ożarów?) (info: Tomasz Zieliński, 07-10-2008)
Dane tabelaryczne
Województwo: mazowieckie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki dworcowe: używany zgodnie z przeznaczeniem
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne zlikwidowane
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: czynne
Przejście nadziemne: rozebrane
kasa/biletomat: czynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma, być może była
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5102800
IBNR:1345
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  21,978 Warszawa Zachodnia – Kunowice (3)  
  Pruszków – Płochocin  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 marcin_f (2019-12-28 18:41:52)
    Budynek dworca został wpisany do rejestru zabytków https://mwkz.pl/arch…
  • #2 Bartosz Szewczyński (2024-09-08 00:27:23)
    Czym są ""przystanki" na peronach" z opisu z 2005 roku?

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Płochocin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...