Rudawa
Ostatnia zmiana: 2024-11-24
| Opis ogólny |
|---|
|
Opis ogólny: Funkcjonuje jako przystanek. Nie od prywatyzacji a minimum od 1985. Na bocznicach nigdy nie zauważono nawet przestojów a co dopiero manewrów. Oświetlenie wiat zdewastowane ze smutno sterczącymi kablami z rozprutych szafek w tradycyjnych polskich sześciokątnych słupach betonowych stylu lat 60-tych... (info: zabierzowianin, 07-12-2009) Stacja osobowa służąca głównie do regulacji następstw pociągów w ruchu pasażerskim i towarowym. (info: deny92, 07-10-2010) Opis infrastruktury: Sygnalizacja świetlna, po jednej bocznicy na stronę. Przy budynku mały skład węgla. Czy dla parowozów czy dla kolejarskich domów - nie wiadomo, ale jest dość spory jak na zasób dla pieca... (info: zabierzowianin, 07-12-2009) Opis budynków: Budynek stacji adaptowany na mieszkania(prawdopodobnie społeczne) Obecnie to jedyny budynek tej stacji, nie wiadomo jakoby było ich więcej. (info: zabierzowianin, 07-12-2009) Część budynku dworca to poczekalnia wraz z kasą biletową, reszta wynajęte mieszkania. Budynki magazynowe po północnej stronie stacji. Czynna nastawnia dysponująca. (info: deny92, 07-10-2010) |
| Dane tabelaryczne | ||
|---|---|---|
| Województwo: | małopolskie | |
| dodatkowe tory: | są, zdatne do eksploatacji | |
| budynki dworcowe: | używany zgodnie z przeznaczeniem | |
| budynki obsługi taboru: | nie ma i nie było | |
| zadaszenie peronów: | wiata nad peronem | |
| semafory: | świetlne | |
| dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): |
Przejście podziemne: nie ma i nie było Przejście nadziemne: nie ma i nie było |
|
| kasa/biletomat: | nieczynna | |
| nastawnie, strażnice, posterunki: | ||
| wieża wodna: | nie ma i nie było | |
| perony: |
Perony: 1 Krawędzie peronowe: 2 |
|
| kody: |
HAFAS:5103176 IBNR:3253 |
|
| Linie przechodzące przez stację | |||
|---|---|---|---|
| [Pokaż/ukryj poza zasięgiem] | |||
| 51,634 | Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Kraków Główny Osobowy (133) | ||
| Stan linii « Pokaż/ukryj | |
|---|---|
| ruch pasażerski i towarowy | |
| ruch towarowy i pasażerski sezonowy | |
| ruch towarowy i pasażerski weekendowy | |
| ruch towarowy i turystyczny | |
| ruch pasażerski | |
| ruch towarowy | |
| ruch pasażerski sezonowy | |
| ruch pasażerski weekendowy | |
| ruch turystyczny | |
| ruch drezynowy | |
| nieczynna | |
| nieprzejezdna | |
| rozebrana, zmienione przeznaczenie | |
| rozebrana | |
| w budowie/nie ukończona | |
| projektowana/nie zrealizowana | |
| brak danych | |
| odcinek jeszcze nie powstał | |
| linia wielotorowa | |
| | | linia zelektryfikowana |
| Nazwa | punkt czynny |
| Nazwa | punkt nieczynny |
| Nazwa | punkt zlikwidowany |
| węzeł lub odejście torów | |
| galeria | |
| Znajdź stacje w pobliżu |
|---|
Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane
|
Napisz email do redakcji |
Jak dodać nowe zdjęcia?
Komentarze: ⇵
Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.
-
#1
Basstek1
(2017-08-08 06:04:33)
Aktualnie wszystko w przebudowie... Obym dożył tych zmian, bo póki co jazda na te stację jest koszmarem...
-
#2
Szymon Komusiński
(2018-01-30 13:48:16)
Od grudnia 2017 stacja zredukowana do roli przystanku osobowego
[Dodaj nowy komentarz]
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.
Stacja kolejowa Rudawa
Ogólnopolska Baza Kolejowa