OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kliniska

Ostatnia zmiana: 2022-12-16

Opis ogólny
W 2012 roku stacja przeszła kompleksową przebudowę. Wybudowano nowy wysoki peron w kierunku Świnoujścia (dostosowany do obsługi niepełnosprawnych), przebudowano układ torowy (dzięki czemu podniesiono prędkość rozkładową pociągów nie zatrzymujących się na stacji), układ sieci trakcyjnej, zlikwidowano sieć trakcyjną na torze bocznym oraz wyjazd z niego w stronę Goleniowa. Znaczącą zmianą jest także złagodzenie łuku wjazdowego od strony Szczecina Dąbia i poprawienie jego geometrii, dzięki czemu nie wymusza on już tak dużego ograniczenia jakie miało miejsce przed remontem.
Dane tabelaryczne
Województwo: zachodniopomorskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
Dodatkowe tory używane jako ładownia drewna. (info: Radosław Jawny, 2006-06-22)
budynki dworcowe: używany zgodnie z przeznaczeniem
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: Kasa biletowa czynna całodobowo. (info: ZZPR Szczecin RJ 2006/07)
od 2012 roku kasa biletowa zlikwidowana
nastawnie, strażnice, posterunki: Kl w budynku dworca
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5101786
IBNR:8168
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  11,236 Szczecin Dąbie – Świnoujście Port (401)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kliniska

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...