OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Choszczno

Ostatnia zmiana: 2022-03-09

Legenda (Wygenerowano dnia: 2022-08-08) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2022-01-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[pokaż/ukryj starsze ⇅]

 • #4 Marcin Łaska (2020-11-04 12:56:25)
  Przejścia nadziemnego nie ma, kładka nad torami została rozebrana, a przejście podziemne jest obecnie w budowie. Informacja w tabeli jest nieaktualna.
 • #5 (odp. na #4) irek (2020-11-04 13:54:31)
  Marcinie, myślę że jak się zakończy remont na tej linii, to będziemy wszyscy wspólnie to uzupełniali, na razie nie ma sensu zmieniać w opisach skoro sytuacja jest dynamiczna i to na wielu stacjach. Sam jestem zaskoczony na ilu to stacjach, ba przystankach powstają przejścia podziemne z windami. Niestety, ale na pewnych stacjach/przystankach te podziemne przejścia/widny to przerost treści nad formą. No ale może jest coś o czym my zwykli ludzie jeszcze nie wiemy ;)
 • #6 (odp. na #5) Marek Potocki (2020-11-04 14:26:30)
  Jednak dodałem taki opis, bo zmiana dla pasażera spora. Po zakończeniu prac poprawimy. Bedzie ślad kiedy zmiana miała miejsce.
 • #7 (odp. na #6) irek (2020-11-04 16:13:27)
  Ok, szef ma zawsze rację :))
 • #8 subsens (2020-11-05 01:04:19)
  (odp. na #Niestety, ale na pewnych stacjach/przystankach te podziemne przejścia/widny to przerost treści nad formą. No ale może jest coś o czym my zwykli ludzie jeszcze nie wiemy ;))
  Np. jak się zap-dala wózkiem dookoła przez przejście służbowe w poziomie. Nie traćwa wszakoż nadziei, spora część wózkarzy to też kiedyś byli zwykli ludzie.
 • #9 Marcin Łaska (2020-11-05 09:25:06)
  Na tej stacji przejscie podziemne bedzie bez wind z tego co mi wiadomo , kolejne utrudnienie dla niepełnosprawnych/ograniczonych ruchowo
 • #10 (odp. na #8) irek (2020-11-05 09:49:19)
  No skoro zostałem wywołany do tablicy, to konkrety. Ruszamy z Poznań Główny w kierunku Szczecin Główny. Poznań Wola już po przebudowie ale bez wind i przejść podziemnych. Kolejny to Kiekrz są windy i przejścia podziemne. Następnie Rokietnica przejścia podziemne i windy. Pamiątkowo bez wind i przejść podziemnych. Baborówku bez wind i przejść podziemnych, ale tu mamy inny paradoks. Peron 1 rozstał odsunięty od przystanku o około 500 w kierunku Poznania. Jednak wcześniej powstał parking rowerowo/samochodowy tuż przed budynkiem przystanku. Szamotuły przejścia podziemne i windy. OK nie dyskutuje spora stacja i ruch. Pęckowo ostatnio jak tam byłem to jeszcze nic się nie działo. Wronki przejścia podziemne i windy. OK spory ruch i znacząca stacja.Mokrz i Miały tu chyba jeszcze nic się dzieje ? Drawski Młyn tu trwają prace torowe. Czy będzie przejście podziemne i windy? Krzyż Tu raczej cisza. Jednak na tej stacji były, a raczej są przejścia podziemne ale od dawna wyłączone z eksploatacji. Jedynie kładka między peronami. Drawiny, Podlesiec, Mierzęcin Strzelecki tu dopiero coś się rozkręca. Dobiegniew - co tu będzie ? Bo na razie cisza. Bierzwnik, Rębusz, Słonice - co i jak tu będzie ? Stary Klukom bez wind i przejść podziemnych. Ale tu raczej to zbędne. Choszczno będzie przejście podziemne jak i windy. Oczywiście jak najbardziej potrzebne, ważna duża stacja. Może starczy wyliczania. Jednak mam pytanie - Dlaczego na pewnych przystankach są przejścia podziemne i windy a na innych tego nie ma ? Od czego zależy ? Subsens ja tylko pytam, bez żadnych podtekstów.
 • #11 subsens (2020-11-06 14:04:33)
  Nie znam odpowiedzi na pytanie o plany i mechanizmy poprawy dostępności architektonicznej (w tym np. finansowanie, procedury i priorytety doboru obiektów) - czy istnieją, czy funkcjonują, na ile skutecznie. Znam na inne: czy czyjąkolwiek podstawową potrzebą jest prosić o pomoc i z pokorą oraz wdzięcznością oczekiwać na jej udzielenie? Nie, raczej wszyscy chcą po prostu swobodnie się przemieszczać.
 • #12 (odp. na #11) irek (2020-11-07 10:34:48)
  subsens (2020-11-06 14:04:33)
  Nie znam odpowiedzi na pytanie[...] Znam na inne: czy czyjąkolwiek podstawową potrzebą jest prosić o pomoc i z pokorą oraz wdzięcznością oczekiwać na jej udzielenie? Nie, raczej wszyscy chcą po prostu swobodnie się przemieszczać. ---- To teraz proszę o odrobinę powagi i dopisać do kogo kierujesz te słuszne uwagi ?
 • #13 Patryk Krzywiński (2021-11-02 15:24:01)
  Czy wie ktoś, o jakimkolwiek remoncie z Choszczna do Drawna? Wiem, że ze Złocieńca do Drawna MON buduje praktycznie od podstaw 410. Przewozy pasażerskie raczej nie wrócą.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Choszczno

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...