OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Świdnica Miasto – Świdnica Przedmieście (771)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-12-31 (przebieg)

[Pokaż/ukryj poszczególne odcinki]
Punkt (województwo) km km taryfowy
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
0,000
   
    2,499
Obraz
Stan linii « Pokaż/ukryj

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 do re mi (2018-02-18 10:08:21)
  Chyba pojawiło się światełko w tunelu... Most nad Bystrzycą jakiś miesiąc temu został gruntownie wyremontowany ;)
 • #2 Darek Nowak (2020-02-17 23:36:12)
  Jeśli pociągi ze Świdnicy do Wrocka będą jeździć poniżej godziny, to ten remont może mieć jakiś sens.
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2020-02-18 10:31:44)
  Ten remont to jest tak naprawdę naprawa czegoś, co zepsuto w roku 2000, co nigdy nie powinno się wydarzyć w przypadku linii kolejowej wychodzącej z wielkiego miasta. Za tamto zawieszenie przewozów pasażerskich powinny polecieć głowy, powiem więcej - ludzie odpowiedzialni za to powinni mieć dożywotni zakaz zbliżania się do czegokolwiek związanego z transportem szynowym.
 • #4 Darek Nowak (2020-02-18 11:57:51)
  Nie remontowano, pieniążki z amortyzacji szły do prywatnych kieszeni, stąd te rezydencje za miastem o których piszesz w temacie "310".
  Ale zapłacą za to wszystko przede wszystkim zwykli ludzie.
 • #5 (odp. na #3) irek (2020-02-18 14:32:36)
  Wasiu, jak wskażesz ilu urzędników na jakimkolwiek szczeblu odpowiedziało za swoje widzimisię decyzyjne, to postawię tobie beczkę piwa :) Niestety ale jesteśmy jedynym krajem w którym urzędasy nie ponoszą ŻADNYCH konsekwencji. Wręcz przeciwnie w nagrodę za uwalenie jakiegoś tematu zostaje za "karę" przenoszony na inne jeszcze bardziej odpowiedzialne stanowisko ( czytaj lepiej opłacane) No i pomyśleć że na początku lat 20 XX wieku gdy RP uzyskała Niepodległość, był zapis karania urzędnika za podejmowanie szkodliwych decyzji! Niestety ten zapis po 1945 roku został schowany głęboko w urzędniczych szufladach. Mało tego, urzędy od ponad 30 lat stały się rodzinnymi biznesami.....tata, mama, pociotki, synek, kuzyn i inne familii cup!
 • #6 (odp. na #5) wasiukibic (2020-02-18 18:51:25)
  Mnie to wcale nie dziwi, skoro duża część polskiej elity nie przeżyła II wojny światowej, nie wróciła do kraju lub nie została dopuszczona do stanowisk - musiały być one obsadzone "swoimi" ludźmi, bardzo często półanalfabetami, nie mającymi żadnego pojęcia o rzeczach, za które przyszło im odpowiadać. Niestety, ta armia wychowała kolejne pokolenia ludzi "biernych, miernych ale wiernych", a oni następców i to będzie pokutować jeszcze przez parę pokoleń, których część będzie skażona takim właśnie sposobem myślenia i postępowania.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Świdnica Miasto – Świdnica Przedmieście (771)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...