OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wyszków

Ostatnia zmiana: 2019-06-07

Opis ogólny
Opis ogólny:

W obrębie stacji są cztery bocznice do pobliskich zakładów. Bocznica do Huty Szkła używana jest sporadycznie podobnie jak do wytwórni pasz, ciepłowni zakładu mechanicznego i składu materiałów budowlanych. Bocznice do nie istniejącej fabryki mebli oraz magazynów GS-u od dawien dawna już nie są używane. Bocznice obsługiwały lokomotywy manewrowe SM-03 będące w posiadaniu fabryki mebli, składu budowlanego oraz huty szkła (i tu ciekawostka huta oprócz SM-03 posiadała SM-30) Na dzień dzisiejszy jedyną lokomotywą pozostałą (pozostałe zostały zezłomowane)jest SM-03 stojąca w szopie w składzie materiałów budowlanych. Sprawna ale nie używana (lub używana sporadycznie 1 lub 2 razy do roku) (info: Rafał Buźniak, 2005-09-19)

W czasie I wojny światowej, a dokładnie w 1915 roku w ramach 'Bitwy pod Przasnyszem', wojska rosyjskie zbudowały linię wąskotorową między Wyszkowem a Pułtuskiem. Linie poprowadzono po drodze kołowej istniejącej do dnia dzisiejszego. Zapewne miała ona znaczenie strategiczne, pozwalała połączyć stację kolejową w Wyszkowie z ufortyfikowanym Pułtuskiem. (info: Piotr J. Kosiński, 10-03-2015)

Opis infrastruktury:

Na przełomie września i października doszło do likwidacji fizycznej nieużywanych bocznic do Fabryki Mebli oraz znajdujących się przy szlaku na Ostrołękę, gdzie formowano niegdyś składy towarowe. (info: Piotr Kosiński, 28-02-2012)

Opis budynków:

Obecnie budynkami eksploatowanymi przez kolej jest budynek dworca, nastawnie Wz i Wz1. (info: Piotr Kosiński, 2010-12-20 21:27:45)
Dane tabelaryczne
Województwo: mazowieckie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: rozebrano wiatę przystankową
semafory: świetlne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: czynne
kasa/biletomat: czynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: była, ale obecnie już nie istnieje
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 3
kody: HAFAS:5104211
IBNR:425
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  20,568 Tłuszcz – Ostrołęka (29)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Wyszków Wąskotorowy (woj. mazowieckie) 0,43 km
Rybienko (woj. mazowieckie) 2,43 km
Lucynów (woj. mazowieckie) 5,23 km
Leszczydół (woj. mazowieckie) 5,29 km
Mostówka (woj. mazowieckie) 8,56 km
Dalekie (woj. mazowieckie) 9,94 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Wyszków

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...