OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Świdnica Kraszowice

Ostatnia zmiana: 2020-04-24

<== | Galeria | ==>
Data: 1997-06-14
Autor: Andrzej Klauza
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-01-03

Galeria użytkownika Andrzej Klauza

SU46-008 z pociągiem relacji Katowice - Legnica przejeżdża bez zatrzymania przez nieczynną stację. Widok w kierunku Dzierżoniowa Śląskiego i Jugowic/Jedliny-Zdrój.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; budynki związane z prowadzeniem ruchu; perony/rampy/place/zadaszenia; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: Budynek dworca; Nastawnia koło budynku dworcowego.

Dodaj podobiekty
Odsłon : 506
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Jacek2004 (2021-01-03 23:30:25)
    Bardzo cenny dokument! Nastawnia jeszcze w dobrej kondycji (co to za
    budyneczek po lewej?) i pociąg Katowice - Legnica, którego zdjęć, ze zrozumiałych względów, mało jest w sieci. Pamiętam jeszcze postoje na tej stacji pociągów osobowych, w tym dalekobieżnych. Notabene ostanie składy, jakie tu się zatrzymały, i z których było można wysiąść były w 4.09.2005, z okazji Sowiogórskiego Festiwalu Techniki, umożliwiając przejazdy drezynami z Kraszowic do Lubachowa.
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2021-07-23 21:21:32)
    Sens istnienia tu peronu i zatrzymywania pociągów jest (i był od wielu lat) żaden, chyba że myślimy o krzyżowaniu składów na Podsudeckiej i 285, co jest mało prawdopodobne. Lepiej zapomnieć o Kraszowicach i zbudować w końcu przystanek na Zawiszowie, na który czeka wielu Świdniczan. Tu, około kilometra dalej w stronę Dzierżoniowa, pomiędzy wsiami Makowice i Opoczka pociągi KD przemykają pomiędzy chałupami, nie zatrzymując się. Gadałem z jednym z gospodarzy, obok domu którego przebiega linia; oprócz hałasu nie ma z niej żadnego pożytku, a ludzie chętnie skorzystali by.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Świdnica Kraszowice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...