OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Świdnica Kraszowice

Ostatnia zmiana: 2020-04-24

<== | Galeria | ==>
Data: 1998-03-28
Autor: Rafał Matuszewski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-06-24

Galeria użytkownika wasiukibic

Czas na dzisiejszą truskawkę na torcie. Zdjęcie przedstawia zamkniętą już wtedy stację Świdnica Kraszowice, jednak z wciąż istniejącą infrastrukturą kolejową pamiętającą czasy czterokierunkowego węzła. Dworzec, wtedy jeszcze z zamieszkałym piętrem i drewnianą wiatą to ostatni z budynków w kadrze, którzy choć zdewastowany, przetrwał do dziś. Przy peronie 2, który obsługiwał także pociągi do Jedliny Zdroju, zatrzymał się typowy dla tamtego okresu skład zestawiony z Suczki i kilku wagonów - biorąc pod uwagę obecność wagonu klasy 1 i bagażowego, jechał on jako osobowy Legnica - Katowice, bądź pośpieszny Jelenia Góra - Kraków Główny. Widok w kierunku północnym (Świdnica Miasto, Świdnica Przedmieście). Tym zdjęciem serdecznie witamy pana Rafała Matuszewskiego na Bazie Kolejowej i dziękujemy za wyrażenie zgody na udostępnienie tu swoich unikatowych kadrów!

Licencja: Nie można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' [?]

Tagi: budynki dworcowe; budynki związane z prowadzeniem ruchu; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: Budynek dworca; Nastawnia SK; Nastawnia koło budynku dworcowego.

Dodaj podobiekty
Odsłon : 1070
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Przemysław Biały (2020-04-23 22:41:18)
  Na pewno dobra data? W rozkładzie 97/98 przystanek Świdnica Kraszowice był już nieczynny, ostatni rozkład z zatrzymaniami to 96/97.
 • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2020-04-24 07:31:02)
  Ja by m obstawiał dawniejsze czasy.
  https://www.bazakole…
  Tu już widać peronową brzózkę, a niby rok ten sam. Poza tym wydaje się, że w kadrze filmowym powinna być latarnia.
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2020-04-24 07:59:35)
  Nie mamy pewności, że uchwycony w kadrze skład jest w biegu, czy stoi przy peronie. Kadr filmowy jest tak ucięty, że pierwszej latarni i tak nie byłoby widać, bo stoi ona przed narożnikiem budynku, mniej więcej na wysokości pnia brzózki. Latarnia stojąca za wiatą to mniej więcej wysokość końca betonowego płotu, więc ona powinna się załapać. Może ten film jest gdzieś dostępny na necie, to wtedy można by przejrzeć całe ujęcie.
  Ważniejszym (moim zdaniem elementem) jest brak w kadrze filmowym tablicy z nazwą stacji pod dachem wiaty, która tutaj jest, no i nie tylko wspomniana przez Marka brzózka ale ogólne zachwaszczenie peronu.
  Po szybkiej analizie: film kręcony jest w miesiącu czerwcu/lipcu - bujna zieleń, a przy dworcu widoczne jest dojrzałe zboże, a więc około 3 miesięcy po rzekomej dacie wykonania zdjęcia. Ujęć stacji jest kilka - na jednym z nich widać latarnię między wiatą i magazynem oraz firanki w oknach na parterze. Napiszę jeszcze do autora z prośbą o weryfikację daty.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Świdnica Kraszowice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...