OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Olszyniec

Ostatnia zmiana: 2019-07-13

Wyślij nowe pliki »

| pokaż też kiepskie [Wersja podstawowa]

Obraz
Odsłon (od 12 maja 2014): 746
powiększ
Autor: nieznany
Przesłał: Andrzej Michalski; data: przed 1945;
Stara pocztówka
Budynek dworca.
Tagi: budynki dworcowe, perony/rampy/place/zadaszenia
Obraz
Odsłon : 632
: 1
powiększ
Autor: wasiukibic
data: 2018-02-10;
Mniej więcej w tym miejscu znajdował się przystanek Olszyniec, kawał drogi od wsi, od której wziął nazwę, dlatego też zlikwidowano go na długo przed zawieszeniem w 1995 roku ruchu pasażerskiego na tym odcinku. Patrząc na starą pocztówkę, ciężko uwierzyć w to, że dawniej w gęstym lesie stały zabudowania kolejowe, obecnie leży tu tylko rzadko używany jeden tor Nowej Berlinki. Widok w kierunku północno-zachodnim (Bieniów) z przejazdu kolejowego na leśnym dukcie. Wieś w prawo.
Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory, pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne
Obraz
Odsłon : 517
powiększ
Autor: wasiukibic
data: 2018-02-10;
Mniej więcej w tym miejscu znajdował się przystanek Olszyniec, kawał drogi od wsi, od której wziął nazwę, dlatego też zlikwidowano go na długo przed zawieszeniem w 1995 roku ruchu pasażerskiego na tym odcinku. Patrząc na starą pocztówkę, ciężko uwierzyć w to, że dawniej w gęstym lesie stały zabudowania kolejowe, obecnie leży tu tylko rzadko używany jeden tor Nowej Berlinki. Widok w kierunku południowo-wschodnim (Żagań), wieś w prawo.
Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory, pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Olszyniec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...