OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Żagań. Mniejsze obiekty kolejowe - odwiedziny

Ostatnia zmiana: 2021-03-22

Obiekt odwiedzili:

  Jeszcze nikt nie dodał tego obiektu do odwiedzonych.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Olek Droń (2021-03-20 11:36:20)
  Wg. informacji starszych mieszkańców Żagania w okolicach cegielni w Żaganiu (zburzona) istnieją tory po kolejce eksploatacyjnej gliny. Gdzieś w okolicach widocznego placu cegielni https://www.google.c…
 • #2 Givexnine Poznań (2021-03-21 19:32:28)
  Ta kolejka jest zaznaczona na GoogleMaps w wersji standardowej, po przełączeniu na wersję satelitarną łatwo zauważyć łuk stanowiący linię kolejki. Łącznie ma długość około 300 metrów.
 • #3 Sławomir Kurek (2021-09-05 21:20:07)
  Kolejka wydobywcza ciągnęła się wzdłuż całej widocznej na mapce glinianki, kilka metrów od drogi. Na końcu glinianki skręcała w prawo (czyli na wschód lub północny - wschód) do miejsca wydobycia gliny. Pamiętam jeszcze wagoniki ciągnięte przez małą lokomotywkę spalinową

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Żagań. Mniejsze obiekty kolejowe

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...