OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wrocław Brochów PODG

Ostatnia zmiana: 2021-12-21

Część stacji Wrocław Brochów

<== | Galeria | ==>
Data: 2022-01-07
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2022-01-20

Galeria użytkownika wasiukibic

Wyjazd z grupy przyjazdowej stacji Wrocław Brochów. Tory prowadzą do Siechnic i dalej do Jelcza Miłoszyc oraz do Świętej Katarzyny i dalej do Oławy. Przeznaczone są one dla składów towarowych, ale z powodu przedłużającego się remontu przystanku Wrocław Brochów, jeździ tędy także część Icków. Widok z wiaduktu w ciągu szosy Zacharzyce - Radwanice, w kierunku południowo-wschodnim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 144
: 5

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Błażej Kopka (2022-01-21 06:18:07)
  Opis kompletnie sprzeczny co kierunków wyjazdu w stosunku do poprzedniego zdjęcia prezentującego szerszy kadr. Fragment opisu "są one dla składów towarowych, ale skuli przedłużającego się remontu przystanku Wrocław Brochów" również kompletnie niezrozumiały.
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2022-01-21 08:20:13)
  O ile w przypadku poprzedniego zdjęcia korekcja opisu była dla mnie czytelna, o tyle tu nie za bardzo rozumiem, gdzie popełniłem błąd? Kierunki są wpisane dobrze, bo lewy tor prowadzi do Siechnic/Jelcza, a środkowy i prawy do Kaśki/Oławy. Za plecami jest grupa przyjazdowa brochowskiej rozrządówki, dla składów towarowych. W związki z prowadzonym remontem przystanku na Brochowie, część pociągów PKP IC jest przekierowana tędy.
 • #3 MSzkl (2022-01-21 09:50:53)
  Chodzi chyba bardziej o 'skuli'. W bazie czasami używasz regionalizmów czy archaizmów. O ile w komentarzach to jest barwne, to w głównych podpisach może być utrudnieniem, zwłaszcza dla młodszych użytkowników :-)
 • #4 (odp. na #3) wasiukibic (2022-01-21 17:57:32)
  OK, poprawiłem. Skutek ostatniego rajzowania po Górnym Śląsku, a część tamtejszych regionalizmów przyjąłem do języka codziennego, są po prostu wygodniejsze, a także używane jako język fachowy, np. na budowie.
 • #5 Mszkl (2022-01-21 18:09:51)
  Dla mnie jasne, bo zdecydowanie nie należę do tych "młodszych użytkowników" :-)

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Wrocław Brochów PODG

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...