OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Piechowice Dolne

Ostatnia zmiana: 2019-08-19

<== | Galeria | ==>
Data: 2008-08-31
Autor: Google
Przesłał: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-06-01

Galeria użytkownika wasiukibic

Galeria autora Google

Zdjęcie lotnicze zakładów "Karelma" pod koniec sierpnia 2008 roku, kiedy jeszcze zabudowa była bardziej kompletna, aczkolwiek to nie było już to, co na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Fabryka, o niewinnej nazwie Karkonoskie Zakłady Maszyn Elektrycznych miała wtedy półwieczne tradycje w tzw. produkcji specjalnej. Mimo, że był bardzo ważny dla miasteczka zakład, w którym pracowało mnóstwo osób, ciężko jest cokolwiek sensownego wydobyć z miejscowych, jakby ludzie wciąż się czegoś bali, inni z kolei wymyślają niestworzone historie (także takie, że Niemcy prowadzili tu badania związane z latającymi spodkami). Od strony kolejowej - oficjalnie dwutorowa bocznica przecinała zakład na wskroś - od ul. Przemysłowej/Świerczewskiego, gdzie był kozioł oporowy, do toru szlakowego prowadzącego do Jeleniej Góry (prawy, górny róg fotografii) i to jest temat pewny. Nieoficjalnie, była jeszcze sieć kolejki przemysłowej, jakiś tor prowadzący pod ziemią w kierunku pobliskiej góry, gdzie odbywały się testy uzbrojenia, rozbrajanie niewybuchów i tym podobnie historie, które próbowała wyjaśnić grupa zapaleńców (link zapodano). Orientacja zdjęcia - północna.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: zdjęcia lotnicze.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 227

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Piechowice Dolne

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...