OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Olszyniec

Ostatnia zmiana: 2019-07-13

<== | Galeria
Data: 2018-02-10
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-02-10

Galeria użytkownika wasiukibic

Mniej więcej w tym miejscu znajdował się przystanek Olszyniec, kawał drogi od wsi, od której wziął nazwę, dlatego też zlikwidowano go na długo przed zawieszeniem w 1995 roku ruchu pasażerskiego na tym odcinku. Patrząc na starą pocztówkę, ciężko uwierzyć w to, że dawniej w gęstym lesie stały zabudowania kolejowe, obecnie leży tu tylko rzadko używany jeden tor Nowej Berlinki. Widok w kierunku południowo-wschodnim (Żagań), wieś w prawo.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 516

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Olszyniec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...