OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Kłodzko Nowe – Stronie Śląskie (322)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2019-02-24 (opisy)

Informacje o całej linii:
Nazwa: Kłodzko Nowe – Stronie Śląskie (322)
W roku 2019 Samorząd Województwa Dolnośląskiego podjął działania w celu przejęcia linii i jej wyremontowania.

Informacje cząstkowe:

Kłodzko Nowe - Stronie Śląskie (1800-01-01)
Na odcinku Kłodzko Nowe - Ołdrzychowice SZKB, nadal prężnie funkcjonuje ruch pociągów towarowych - z tamtejszej bocznicy regularnie wywozi się urobek, z kamieniołomu w Romanowie (info: Dominik Miedzianowski, 17-09-2009)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 djSon (2019-02-01 13:23:21)
  Może trochę niewyraźne, ale przepiękne ujęcie na początku artykułu: http://dkl24.pl/imag… Cieszy się człowiek jak widzi, że reaktywowane są linie kolejowe. Żeby tak w Zachodniopomorskim i Pomorskim było tak dobrze.
 • #2 (odp. na #1) Maciej (2019-02-01 13:28:35)
  Gdyby jeszcze w Lubuskiem coś drgnęło... Szczególnie u tych z Nowej Soli...
 • #3 (odp. na #1) Marek Potocki (2019-02-01 13:33:49)
  Mi się trochę źle kojarzy. Ostatni raz, jak jechałem ze Stronia to zbliżonym składem. Zima solidna była, a skład na zimno (proszę państwa! awaria lokomotywy jest i pojedziemy, albo będziemy grzali). I w przemoczonych ciuchach godzinkę się turlaliśmy. W Kłodzku ledwie udało mi się wstać i wysiąść. Na szczęście do Wrocławia była potem rozgrzana do czerwoności bipa :)
 • #4 (odp. na #3) wasiukibic (2019-02-01 19:14:34)
  Musieliśmy jechać tym samym składem. Mi taka historia zdarzyła się kilkukrotnie, zawsze z SP32. To nawet nie tyle awaria, co tym pojazdom zwyczajnie brakowało mocy na dłuższe składy na górskich trasach. Do wyboru były jeszcze kamienieckie SU45, te nie miały problemu z pociągnięciem składu ale za to sześcioosiowymi wózkami haratały torowisko na ciasnych łukach, przy okazji swoje obręcze też (ciasne łuki koło Lądka). Trakcyjnicy twierdzili, że najwdzięczniejsze były tu poczciwe Tekatki, ale po zakończeniu przez nie służby nie było ich czym zastąpić.
 • #5 wasiukibic (2019-03-02 17:15:50)
  1. Dariusz - na przyszłość prosiłbym zebrać swoje myśli w jeden komentarz, ewentualnie poprosić kogoś z Administracji, aby wyedytował post, dodając zapomnianie/uzupełniające informacje czy linki. Inaczej robi się niepotrzebna objętość i chaos. Trochę ostudzę twój zapał, bo w międzyczasie, kiedy jaśnie nam panujący planują budowę CPK i mydlą nam oczy elektrycznymi samochodzikami zdychają kolejne linie tramwajów podmiejskich w aglomeracji łódzkiej, na które wypiął się zarówno rząd centralny czy marszałek województwa. A przykładów znalazło by się więcej.
  2. ZenobeK, Paweł - wprawdzie posty są tendencyjne i delikatnie podszyte propagandą partii współcześnie rządzącej (tzn. pokazują tylko część prawdy), jednak na moje oko nie jest to jakaś agitka, z jaką mieliśmy już do czynienia na OBK, ani żadna chamówa typu PO-be, a PIS-cacy. Z resztą, po 1989 nieważne kto rządził, to i tak miał kolej w Polsce w d... - z tym że niektórzy mieli ją głębiej.
 • #6 (odp. na #5) irek (2019-03-02 17:47:44)
  @wasiukibic mam nadzieję że i ty dostosuje swoje wypowiedzi do tego co napisałeś! ps.masz ciągoty wyjątkowo polityczne - pozdrawiam :)
 • #7 (odp. na #6) wasiukibic (2019-03-02 21:04:04)
  Patrząc na to, co kolejne rządy zrobiły, robią i mają zamiar zrobić z koleją, ciężko powstrzymać krytykę, niezależnie czy dotyczy lewej, prawej czy środkowej części sceny politycznej. Aspektów nie powiązanych z koleją, czy obiektami towarzyszącymi, staram się nie poruszać.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Kłodzko Nowe – Stronie Śląskie (322)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...