OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Studniska
Studniska (woj. dolnośląskie)
Studniska
Studniska (woj. dolnośląskie)
Las
Las (woj. dolnośląskie)
Święty Kamień
Święty Kamień (woj. warmińsko-mazurskie)
Suchacz Zamek
Suchacz Zamek (woj. warmińsko-mazurskie)
Rubno Wielkie
Rubno Wielkie (woj. warmińsko-mazurskie)
Nadbrzeże
Nadbrzeże (woj. warmińsko-mazurskie)
Kamiennica Elbląska
Kamiennica Elbląska (woj. warmińsko-mazurskie)
Kadyny
Kadyny (woj. warmińsko-mazurskie)
Jagodna
Jagodna (woj. warmińsko-mazurskie)
Frombork
Frombork (woj. warmińsko-mazurskie)
Elbląg Zdrój (PO)
Elbląg Zdrój (PO) (woj. warmińsko-mazurskie)
Elbląg
Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie)
Parkowo
Parkowo (woj. wielkopolskie)
Oborniki Wielkopolskie Miasto
Oborniki Wielkopolskie Miasto (woj. wielkopolskie)
Polnica
Polnica (woj. pomorskie)
Drezdenko
Drezdenko (woj. lubuskie)
Drezdenko
Drezdenko (woj. lubuskie)
Drezdenko
Drezdenko (woj. lubuskie)
Drezdenko
Drezdenko (woj. lubuskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Wrocław Główny – Jedlina Zdrój (285)
Wrocław Główny – Jedlina Zdrój (285)

wasiukibic (2020-05-31 20:37:23)

Łatwo teraz klepać w klawiaturę ale zbyt lekkomyślne było zakładanie, że ponad stuletnim, w dodatku niekonserwowanym od ponad ćwierć wieku konstrukcjom wystarczy jedynie kosmetyka. Czyżby przed przystąpieniem do prac projektowych nie wykonano badań technicznych obiektów inżynieryjnych, aby przygotować właściwy zakres prac remontowych? PLK już raz nacięła się przy okazji pobliskiego remontu pod Dzikowcem - prace trwają z przerwami po dziś dzień. Chyba, że po drodze zwiększono dopuszczalne naciski na oś czy dopuszczalną prędkość. "Tak jakoś wyszło, że pod spodem jest skała, w której ciężko cokolwiek wykopać" - badań geotechnicznych gruntu też nie wykonano?

Studzianka
Studzianka

Givexnine Poznań (2020-05-31 20:13:48)

Wiatę to musieli dodać niedawno, bo wcześniej jej nie było. Dziwne, że ją tam postawili, wszak to przystanek sezonowy, w środku lasu.

Studniska
Studniska

wasiukibic (2020-05-31 13:38:01)

Tak, ale nie wiem, czy akurat to dzisiaj będę wrzucał.

Polnica
Polnica

Jarosław Lizak (2020-05-31 13:26:10)

Ach ten klimacik :)

Cieszyno Drawskie
Cieszyno Drawskie

Dawid Jastrzębski (2020-05-31 11:02:22)

Bez dokładnego sfotografowania ceglaka z każdej strony, ciężko potem porównywać je. Na podstawie tego zdjęcia: https://www.bazakole… stwierdzam, że te bryły są jednak podobne do tych z okolic Inowrocławia, trochę jest ich w Wielkopolsce również: https://www.bazakole… https://www.bazakole… https://www.bazakole… a Mazurskie i z terenów wschodnich pozostają w innym kroju ale są podobne.

Kraków Główny Osobowy – Medyka (– Мостиська) (91/472)
Kraków Główny Osobowy – Medyka (– Мостиська) (91/472)

Szymon Komusiński (2020-05-31 10:39:21)

Stan przebudowy linii średnicowej w Krakowie na dzień 29.05.2020 (po otwarciu nowego mostu p. Wisłę): - Kr. Główny - Kr. Zabłocie: oba tory linii nr 91 rozebrane lub w trakcie rozbiórki, trwa budowa estakady w miejscu dawnego nasypu pod tory tej linii oraz pod tor nieparzysty linii nr 629; zlikwidowany tymczasowy rozjazd w rejonie dawnego podg Kr. Wesoła; ruch prowadzony w obu kierunkach po jedynym (w przyszłości: parzystym) torze linii nr 629; - Kr. Zabłocie - Kr. Płaszów: jazda po obu torach linii nr 91, oba tory linii nr 629 w budowie; - Kr. Płaszów - Kr. Bieżanów: ruch prowadzony w obu kierunkach po nowoułożonym torze linii nr 629, tory linii nr 91 w trakcie układania; - Kr. Bieżanów - podg Rudzice: ruch prowadzony w obu kierunkach po torze parzystym linii nr 91.

Rębiszów
Rębiszów

wasiukibic (2020-05-31 09:24:00)

Ocet - 100% racji :) Tylko nie bardzo mi się podoba, jak jakiś anonim ustawia nas tu publicznie do pionu.

Antoniów
Antoniów

Miłośnik kolei (2020-05-31 07:38:36)

Od 30 sierpnia 2020 będzie wznowiony ruch na linii Radom-Tomaszów Mazowiecki.

Tuchola – Koronowo (241)
Tuchola – Koronowo (241)

Rafał Wąsowicz (2020-05-31 00:21:24)

0 km/h jest prędkością obligatoryjną na każdej nieczynnej linii.

Rębiszów
Rębiszów

wasiukibic (2020-05-30 23:58:40)

No niestety, przy słabym oświetleniu mój aparacik psuje ostrość na wszystkich, dostępnych mu trybach.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...