OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Węgorzewo
Węgorzewo

subsens (2020-07-08 00:56:57)

Nie dający szans wyłącznie przy bezpośrednim trafieniu (wówczas jednak tracił formę trumny), a poza tym mały twardziel: http://moksir.chelme… BTW, na stacji jest jeszcze schron murowany z cegły, ale za to nie służący wyłącznie ochronie biernej. Nie ma szczęścia do ujęć portretowych. W galerii widać go w towarzystwie Splitterschutzzelle, na dwóch panoramkach równi z semaforami.

Tuplice
Tuplice

subsens (2020-07-08 00:19:51)

Dość ekstrawagancki przekrój. Być może tunel istniał jeszcze przed dociągnięciem linii bocznej (bo np. nasyp przeciął tu czyjąś drogę). Wówczas niższe sklepienie byłoby o ćwierć wieku starsze, a na zdjęciu widoczny fragment starego portalu.

Chwałkowo Wąskotorowe – Brodowo
Chwałkowo Wąskotorowe – Brodowo

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-08 00:14:41)

Niestety, jadąc pociągiem, zwłaszcza szybkim IC ciężko się nawet domyśleć miejsca, gdzie mógłby być most kolejki nad linią normalną 272.

Poznań Franowo
Poznań Franowo

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-08 00:04:28)

Z tego co pamiętam użytkownikiem magazynu było wojsko. Samą bocznicę w międzyczasie zlikwidowano przy okazji budowy ul. Folwarcznej do ul. Kłońskiej. Równolegle do bocznicy były rampy rozładunkowe, teraz chyba mocno zarośniete.

Solec Kujawski
Solec Kujawski

Cezary Mirowski (2020-07-07 23:59:16)

W ogródku wszystkie stoliki pozajmowane, przeważnie rodziny z dziećmi - pora obiadowa. Jedzenie ok., a czeski Koziołek z beczki wyborny. Polecam. Wieża jest w dobrych rękach, a pomysł godny naśladowania.

Poznań Kobylepole Wąskotorowy
Poznań Kobylepole Wąskotorowy

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-07 23:58:59)

Wogóle z innej beczki, żle zrobili że od tego niby ronda nie zrobili połączenia do ul. Folwarcznej, raptem 170 metrów. Wtedy z osiedla byłby dogodny wyjazd w 2 dodatkowych kierunkach, na Swarzędz i do marketów na Franowie oraz pętli tramwajowo-autobusowej.

Poznań Kobylepole Wąskotorowy
Poznań Kobylepole Wąskotorowy

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-07 23:48:18)

Byłą wilgotna, deszczowa wiosna i bonitacja ruszyła z kopyta, proszę: https://bazakolejowa…

Poznań Kobylepole Wąskotorowy
Poznań Kobylepole Wąskotorowy

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-07 23:46:15)

Tego to ja niestety, nie pamiętam.

Żagań – Żagań Poltops
Żagań – Żagań Poltops

Cbd (2020-07-07 22:40:31)

Prosiłbym o dodanie stacji towarowej Żagań Poltops jako zlikwidowaną. Linie przechodzące przez stację to Żagań-Żagań Poltops i Żagań-Bocznica i łącznie. Pozdrawiam

Kutno
Kutno

Sławomir Kurek (2020-07-07 21:53:14)

Czy ta pajęczyna na górze to sieć trakcyjna? Rzadko się zdarza w lokomotywowni wachlarzowej

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...