OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Wymiarki
Wymiarki

wasiukibic (2019-12-12 18:58:27)

Cenne zdjęcie, za płotem torów już nie ma. Niestety, po rewitalizacji linii kolejowej nie odbudowano bocznicy do huty.

Bytom Bobrek
Bytom Bobrek

janusz nowaczewski (2019-12-12 15:05:13)

Byłeś na dźwigu?

Recz Pomorski
Recz Pomorski

aa (2019-12-12 14:19:00)

Od lewej daleki widok: magazyn z rampą, dyżurna, kasa biletowa z poczekalnią, mieszkanie kolejarskie.

Recz Pomorski
Recz Pomorski

aa (2019-12-12 14:17:26)

Po lewej i od frontu były wejścia do szaletów.

Recz Pomorski
Recz Pomorski

aa (2019-12-12 14:15:45)

Dawny dworzec to te niskie budynki. Tam były magazyny z wagą towarową w srodku. Nastawnia i dyżurka. Kasa biletowa i poczekalnia. A trzy pierwsze okna , było tam mieszkanie kolejarskie/ mieszkali tam moji dziadkowie/, A przed nimi zanim tam zamieszkali, podobno w tym lokalu był bar-restauracja dworcowa. A w piwnicy kotłownia, jest zejście od zewnątrz od strony placu, parkingu. A przed dworcem przy parkingach był mini park ogrodzony żywoplotem A w środku ławeczki, ale teraz to pozarastane jest.

Recz Pomorski
Recz Pomorski

aa (2019-12-12 14:02:23)

Moi dziadkowie mieszkali właśnie w tym budynku na stacji. 3 pierwsze okna od prawej.

Mierzęcice Zawierciańskie
Mierzęcice Zawierciańskie

Damian Stupień (2019-12-12 07:32:35)

Czeka w kolejce.

Wągrowiec
Wągrowiec

octanq (2019-12-12 01:02:08)

Okazało się jednak, że da się tu zmieścić pojazd - doczepę od drezyny motorowej, dowód: https://youtu.be/RLb…

Cimochy
Cimochy

Sławek (2019-12-11 13:19:25)

Tak, później spojrzałem na plan stacji z czasów wojny i rzeczywiście są tam dwa dworce :)

KWK Makoszowy
KWK Makoszowy

Damian Stupień (2019-12-10 23:13:25)

Czekałem aż ktoś zacznie ;)

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...