OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Mikułowa
Mikułowa (woj. dolnośląskie)
Kamionka Wielka
Kamionka Wielka (woj. małopolskie)
Lisie Pole
Lisie Pole (woj. zachodniopomorskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Bielawa Zachodnia Dworzec Mały – Radków (318/327)
Bielawa Zachodnia Dworzec Mały – Radków (318/327)

wasiukibic (2020-08-13 23:47:51)

Bez urazy. Był kiedyś takie jeden pacjent, który raz nakręcił wnętrze pociągu relacji Wrocław - Drezno (na wysokości wiaduktu w Bolcu), a później przez kilka lat brandzlował się nim na każdym możliwym portalu, usiłując przekonać wszystkich, że w zasadzie pociągami za Legnicą nic nie jeździ i tym podobne mądrości. Czasem piszesz fajne rzeczy, a czasem wyskakujesz z czymś na poziomie tego obłąkańca, odpowiadając na rzeczowe argumenty tekstami od czapy. Naprawdę chcesz się zniżać do jego poziomu? Jeżeli nie wierzysz Doremi, to możesz zwrócić się z zapytaniem do KD o udostępnienie danych, albo porozmawiać z załogą pociągu, która zazwyczaj chętnie udziela informacji o znanych jej relacjach.

Malczyce – Marciszów (302)
Malczyce – Marciszów (302)

Cargulec160 (2020-08-13 16:59:14)

Tutaj nawet widzimy czynny fragment tej linii: https://www.instagra… Zdjęcie nie mojego autorstwa. Dość świeże. Po szybkim "riserczu" udało mi się zauważyć, że ta linia jest używana na odcinku Strzegom - Grabina Śląska (kamieniołom). Stwierdziłem to po składzie widocznym na zdjęciu oraz przewoźniku, który obsługuje akurat właśnie tutejsze dolnośląskie kamieniołomy. Myślę, że status linii na odcinku Strzegom - Grabina Śląska można zmienić na czynny do ruchu towarowego.

Dzierżoniów Śląski – Bielawa Zachodnia Dworzec Mały
Dzierżoniów Śląski – Bielawa Zachodnia Dworzec Mały

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-13 16:26:19)

Dziwne że tak tylko ucięli a nie zabezpieczyli kozłem? Dalej za przejazdem teren dawnej stacji małej dobrze zarośnięty. Trochę podobny ten układ dworca "małego" z głównym do tego w Ząbkowicach.

Świdnica Miasto
Świdnica Miasto

do re mi (2020-08-13 15:55:09)

Budynek dworca jest używany zgodnie z przeznaczeniem. Jest czynna restauracja i kawiarnia. Poczekalnia jest monitorowana, w budynku mieści się siedziba Straży Miejskiej.

Świętno
Świętno

DB (2020-08-13 14:48:11)

Fajnie wiedzieć.

Łeba
Łeba

MK (2020-08-13 14:16:23)

Czy bocznica socjalna się jeszcze uchowała?

Sieraków Wielkopolski
Sieraków Wielkopolski

Michal__TG (2020-08-13 13:05:01)

https://m.facebook.c… jest prowadzony turystyczny ruch drezynowy.

Żelisławie Pomorskie
Żelisławie Pomorskie

Dawid Jastrzębski (2020-08-13 12:23:32)

Tak

Pszczew
Pszczew

MK (2020-08-13 10:59:35)

Tor z wagonami już odcięty od sieci PLK.

Karpacz
Karpacz

MK (2020-08-13 10:47:47)

Zobaczyć tak na żeberku Tkt48 oblatującą skład retro :)

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...