OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Czaplinek
Czaplinek (woj. zachodniopomorskie)
Chełm
Chełm (woj. lubelskie)
Męcina
Męcina (woj. małopolskie)
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry (woj. śląskie)
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry (woj. śląskie)
Gliwice Kuźnica
Gliwice Kuźnica (woj. śląskie)
Gliwice Kuźnica
Gliwice Kuźnica (woj. śląskie)
Bukowo
Bukowo (woj. opolskie)
Bukowo
Bukowo (woj. opolskie)
Bukowo
Bukowo (woj. opolskie)
Bukowo
Bukowo (woj. opolskie)
Gliwice
Gliwice (woj. śląskie)
Borkowice
Borkowice (woj. opolskie)
Borkowice
Borkowice (woj. opolskie)
Borkowice
Borkowice (woj. opolskie)
Borkowice
Borkowice (woj. opolskie)
Borkowice
Borkowice (woj. opolskie)
Kuniów
Kuniów (woj. opolskie)
Kuniów
Kuniów (woj. opolskie)
Kuniów
Kuniów (woj. opolskie)
Kuniów
Kuniów (woj. opolskie)
Rudna Gwizdanów
Rudna Gwizdanów (woj. dolnośląskie)
Rudna Miasto
Rudna Miasto (woj. dolnośląskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Sitkówka Nowiny – Szczukowice (568)
Sitkówka Nowiny – Szczukowice (568)

Tomasz (2019-12-14 11:09:15)

https://kolejowekiel…

Wyszków Śląski
Wyszków Śląski

Deshain (2019-12-13 18:02:47)

Drogi Krzysztofie, w niedzielę 15-go grudnia ten przystanek i Przystanek Nysa Wschodnia będą już obsługiwane przez pociągi.

Kiekrz
Kiekrz

Węgiel. (2019-12-13 14:30:30)

Jadą puste po tani węgiel z Afryki/Ameryki Płn. Naszego węgla, gdzie 90% kosztów to zwiąchole i kapelani, nikt nie chce kupować. A tan zagraniczny węgiel idzie do hut czy elektrowni, albo do koksowni i wraca potem do portu na export już jako koks.

Leszno
Leszno

lech kaczor (2019-12-13 14:20:15)

Faktycznie obrotnica 'rarytas' , ale była jeszcze druga w GS przy Rejonie Budynków

Leszno
Leszno

lech kaczy (2019-12-13 14:05:13)

Łukasz Kiąca ma częściowo wiedzę na ten temat :to od początku domek ów to był zaopatrujący w paliwo gazowe miejskie wagony osobowe do oświetlenia ,pod każdym wagonem znajdował się zbiornik na gaz .Do którego roku wagony osobowe były oświetlane gazem mam brak wiedzy ,konduktorzy mieli na wyposażeniu lampy karbidowe jeżeli się nie mylę. Jak zmieniono oświetlenie w wagonach na elektryczne ,to ładowano akumulatory konduktorom do lamp elektrycznych

Głogówko
Głogówko

Andrzej Klauza (2019-12-13 11:59:54)

Do Wschowy już też tylko jeden tor czynny? Widać tarczę D1.

Wymiarki
Wymiarki

Andrzej Klauza (2019-12-13 11:56:56)

Myślę, że odbudowa nie byłaby problemem, ale to by już musiał zainwestować właściciel huty. Pewnie produkcja nie jest na tyle masowa, żeby to się opłacało. Generalnie na tej linii nie ma już żadnej ładowni czy bocznicy oprócz tej wojskowej do Potoku.

Kłodnica – Kluczbork (175)
Kłodnica – Kluczbork (175)

ACdVL (2019-12-13 11:47:14)

Pytanie do zorientowanych w temacie: czy wiadomo jest komuś, jakie są dalsze plany wobec tej linii? Bo wiem, że kilka lat temu była na pewnym odcinku, a konkretnie - do dawnej cementowni - eksploatowana przez zdawki, a na dalszym albo przejezdna/nieczynna, albo całkowicie nieczynna.

Zabrze Biskupice – bocznice
Zabrze Biskupice – bocznice

Michał (2019-12-13 11:42:11)

Wlkeił Pan link z portalu aukcyjnego.

Bukowo
Bukowo

ROPA Poznań (2019-12-13 11:01:54)

fantastyczna stacyjka jej urok powala z nóg jak dobrze orientuje się to front będzie "nawiedzany" przez słońce późnym popołudniem

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...