OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Gutkowo
Gutkowo

tomimaki (2020-02-28 15:12:08)

Z tego co pamiętam to TLK Stańczyk Szczecin - Olsztyn kończy bieg w Gutkowie, dalej ZKA. Z Gdyni jeżdżą przez Iławę.

Jelenia Góra Zabobrze
Jelenia Góra Zabobrze

Darek Nowak (2020-02-28 12:42:52)

Gal anonim: JG była faktycznie węzłem ale kiedyś. Sam pamiętam lata 70/80 - te gdy stacja była zawalona towarami i był duży ruch pasażerski. Ale to se ne vrati, jak mówią Czesi.

Kędzierzyn Koźle Zachodnie – Baborów (195)
Kędzierzyn Koźle Zachodnie – Baborów (195)

Darek Nowak (2020-02-28 12:22:25)

Wystarczy popatrzeć na komentarze nielicznych rozumnych, po co ta scieżka i w dodatku taka kosztowna (+kanalizacja).

Zdjęcia nieprzypisane
Zdjęcia nieprzypisane

octanq (2020-02-28 11:51:34)

Zdjęcie w pełnej rozdzielczości: https://audiovis.nac… W oddali wielkie hale. Poza tym zdjęcie retuszowane, ale nie Photoshopem, tylko pędzelkiem.

Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Sączów
Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Sączów

Grzegorz Kluba (2020-02-27 18:14:06)

Do #1 i 2. Z Atlasu linii kolejowych Polski 2014 (mapa R 24) wychodzi że na pewnym odcinku w Rogoźniku oba szlaki mogły się pokrywać. Pomogła by tu wizja lokalna, nasyp kolei piaskowej do Pola Chechło jest dość dobrze widoczny w terenie ( w rejonie Ossy- Wymysłów), do Rogoźnika od strony Wojkowic też jeszcze jest czytelny nasyp, Chyba się tam wybiorę poszukać śladów.

Belęcin Wielkopolski
Belęcin Wielkopolski

Wielkopolanka (2020-02-27 17:07:05)

Stacja została zakupiona przez osobę prywatną i obecnie jest remontowana. Na sierpień planowane jest zakończenie prac.

Łagiewniki Dzierżoniowskie
Łagiewniki Dzierżoniowskie

Marcin (2020-02-27 09:03:55)

Na jednej z fotek niemieckiej broszury o Ty2 jest piekna fotka skali zbiorowego na tej stacyjce w 1983r. Widac w calej okazalosci teigreka razem z brankardem.

Chorzów Miasto
Chorzów Miasto

Paweł (2020-02-27 08:17:05)

Dwa tory czynne. Szok.

Kobierzyce – Piława Górna (310)
Kobierzyce – Piława Górna (310)

Darek Nowak (2020-02-26 15:41:19)

Zobaczysz wkrótce PO wyborach rachunek za tych cyklistów.....

Mikołajów
Mikołajów

Jerzy J. (2020-02-26 12:02:49)

Budynek nastawni został około roku 2015 rozebrany. Zwrotnice nastawiane są zdalnie z nastawni Mikołajów. Zapory na przejeździe również obsługiwane są przez dyżurnego ruchu nastawni Mikołajów.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...