OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Łask
Łask

ROPA Poznań (2020-08-11 21:51:41)

No proszę, "wrócił do łask" został doceniony jako początek i koniec.

Biała Piska
Biała Piska

subsens (2020-08-11 18:08:54)

Rozwinięcie wątku Köf pod magazynem: https://wmtmk.pl/for…

Bielawa Zachodnia
Bielawa Zachodnia

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-11 12:59:03)

Wiem że wygląda solidnie dlatego pytałem fachowca, który mi odpowiedział, jak wcześniej w pkt. 6.

Wrocław Marchijsko-Dolnośląski – Wrocław Gądów
Wrocław Marchijsko-Dolnośląski – Wrocław Gądów

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-11 12:56:32)

Tego niestety nie wiem, gdyż z okna pociągu wzrok tak daleko nie sięgał. Ale raczej nie, gdyż skoro w 1970 r. zawieszono ruch na tej linii, to pewnie było to spowodowane budową nowej linii tramwajowej do Pafawagu. Tutaj bardziej precyzyjna mapka rozwoju sieci tramwajowej we Wrocku: http://komunikacja.w… Wynika z niej jasno (mapka dolna) że wcześniej w ogóle tramwaju na Robotniczej nie było, lecz tory były w Strzegomskiej, wychodząc z Placu Strzegomskiego.

Kucelinka
Kucelinka

Marek Potocki (2020-08-11 11:26:48)

No i tak też jest oznaczona w historii.

Nasielsk – Toruń Wschodni (27)
Nasielsk – Toruń Wschodni (27)

Jakub Kaczorowski (2020-08-11 10:59:27)

Całość linii nie jest zamknięta dla ruchu pasażerskiego, od Nasielska do Raciąża jeździ KM, tylko od Raciąża do Sierpca jest ZKA.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Damian "CenTraX!" Stupień (2020-08-11 10:05:38)

Osobiście rozmawiałem z Panią Konserwator w sprawie tej wieży, ale niestety jak zawsze ma uwiązane ręce ... Nieruchomości nie widzą w tej budowli ZYSKU więc sobie gnije.

Jelenia Góra – Żagań (283)
Jelenia Góra – Żagań (283)

wasiukibic (2020-08-11 09:08:11)

Póki co, linia jest własnością państwa, a nie samorządu i dopóki ten stan się nie zmieni, nie oczekiwałbym jakiś istotnych zmian in plus w jej stanie, bo w Warsiawce mają w głębokim poważaniu mieszkańców Wlenia czy Lwówka - dla nich oni nie istnieją, poza wyborami. Z resztą, kolejne wybory samorządowe nie gwarantują, że polityka transportowa województwa w zakresie transportu kolejowego będzie kontynuowana - mamy przykład, jak po zmianie władzy siadł proces rozbudowy zaplecza czy zakupu taboru - KD tasuję się z tym od kilku lat, licząc że ktoś im sprzeda go za frytki, mimo że w przypadku cen jest stały trend wzrostowy. Januszu ale co innego 40. czy 50. letnia lokomotywa ciągnąca pociąg z węglem, a co innego 40. letni ezt wożący ludzi. UMWD chce jednak dalej ciągnąć tą farsę z Regiopolo i wozić mieszkańców Wołowa, Brzegu Dolnego czy Ścinawy szrotem nadającym się do muzeum, zamiast dać ultimatum - albo zmieniacie tabor i wozicie ludzi w cywilizowanych warunkach albo wypad w cholerę jasną - nikt tu po was płakać nie będzie.

Bielawa Zachodnia
Bielawa Zachodnia

Marcin (2020-08-11 06:37:36)

Tory w Pieszycach Górnych, na stacyjce istniały jeszcze w czerwcu 1989r.

Żelisławie Pomorskie
Żelisławie Pomorskie

Marek Potocki (2020-08-11 06:34:32)

Dołożyłem perony jako podobiekty i opis w rubryce perony/krawędzie.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...