OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Wolbrom
Wolbrom (woj. małopolskie)
Wolbrom
Wolbrom (woj. małopolskie)
Kały
Kały (woj. opolskie)
Kały
Kały (woj. opolskie)
Kały
Kały (woj. opolskie)
Kały
Kały (woj. opolskie)
Kały
Kały (woj. opolskie)
Kały
Kały (woj. opolskie)
Laskowice Oleskie
Laskowice Oleskie (woj. opolskie)
Laskowice Oleskie
Laskowice Oleskie (woj. opolskie)
Słupsk Północny
Słupsk Północny (woj. pomorskie)
Pilchowice Nielestno
Pilchowice Nielestno (woj. dolnośląskie)
Pilchowice Zapora
Pilchowice Zapora (woj. dolnośląskie)
Brzezina
Brzezina (woj. opolskie)
Brzezina
Brzezina (woj. opolskie)
Brzezina
Brzezina (woj. opolskie)
Brzezina
Brzezina (woj. opolskie)
Brzezina
Brzezina (woj. opolskie)
Karpacz
Karpacz (woj. dolnośląskie)
Karpacz
Karpacz (woj. dolnośląskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów Śląski (341)
Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów Śląski (341)

Jacek2004 (2019-12-16 00:29:33)

Przejechałem się dzisiaj z Dzierżoniowa do Bielawy i z powrotem. Frekwencja świetna blisko a może nawet ponad 100%. Na Bielawie Zachodniej tłumy :-) Był SOK, wielu spacerowiczów wzdłuż trasy, widać że jest to jakieś wydarzenie dla miasta. Niestety nie załączona jest wciąż SSP i co mnie zdziwiło zdemontowano rogatki na ul. Bohaterów Getta (czyżby jakaś zmiana w stosunku do projektu). Oczywiście trzeba brać pod uwagę superpromocję KD przejazd za 1zł w pierwszym dniu kursowania ale ogólnie jestem optymistą.

Toruń Wschodni
Toruń Wschodni

polo (2019-12-15 22:30:32)

W czasach PRL-u dworcowe restauracje i bary stały otworem dla podróżnych. Menu było zawsze podobne: schabowy, bigos, mielone, pomidorowa, żurek czy fasolka po bretońsku. Barierę stanowiły ceny. Schabowy w restauracji na dworcu Centralnym w W-wie (na antresoli) kosztował tyle, ile trzy mielone w barze na poziomie hali głównej. Próbowałem obu opcji i wciąż żyję. Inny świat rozpoczynał się na poziomie peronów (tu trzeba było mieć ważny bilet na przejazd), gdzie w kioskach gastronomicznych pito coca-colę, żuto gumy marki „Donald“, zagryzano solonymi orzeszkami z puszki i oglądano na zawieszonych w poczekalniach monitorach program telewizji państwowej ☺ Czasów przedwojennych ze względów biologicznych nie pamiętam.

Kiekrz
Kiekrz

tomek j (2019-12-15 18:53:35)

Podobnie z Poznaniem Głównym. Leży na dwóch dzielnicach. O ile się nie mylę przez peron 5 przechodzi granica między Wildą a Łazarzem ( Grunwaldem )

Grzmiąca – Kostrzyn (410/430)
Grzmiąca – Kostrzyn (410/430)

# (2019-12-15 18:29:25)

Patryk Krzywiński tu masz więcej :https://www.facebook…

Głogówko
Głogówko

U. Twardowski (2019-12-15 18:13:25)

Jak jest obslugiwany przejazd kolejowy ?

Osięciny
Osięciny

andrzej2110 (2019-12-15 17:46:31)

Na zdjęciach Google w 2014 roku już tego budynku nie ma

Piła Główna – Ustka (405)
Piła Główna – Ustka (405)

banowy (2019-12-15 15:46:54)

Z dniem 15 grudnia i nowym rozkładem jazdy wznowiono całoroczny ruch kolejowy na trasie Słupsk - Ustka.

Nowy Świętów – Głuchołazy Zdrój (297)
Nowy Świętów – Głuchołazy Zdrój (297)

Damian Stupień (2019-12-15 14:56:50)

Film z przejazdu linią w 2019r - https://www.youtube.…

Mierzęcice Zawierciańskie
Mierzęcice Zawierciańskie

Damian Stupień (2019-12-15 14:54:17)

Kolega pisze o tej do bazy paliw, prócz niej była jeszcze jedna do hangarów oraz krótka w okolice obecnej oczyszczalni ( teren po-jednostce). Wkrótce na bazie ;)

Zdjęcia nieprzypisane
Zdjęcia nieprzypisane

tomimaki (2019-12-15 12:45:43)

To nie jest Radom. Nie zgadza się ilość okien od strony peronów narożnych budynkach (?). Poza tym ilość kondygnacji w budynku też się nie zgadza i parę innych szczegółów.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...