OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ochódno

Ostatnia zmiana: 2016-09-12

Opis ogólny
Opis ogólny: Równia stacyjna szeroka na 3 tory. Widoczne pozostałości po małej rampie. Prawdopodobnie była tu mijanka plus jeden tor ładunkowy. Budynek w całści zamieniony na mieszkanie, poczekalnia w trakcie adaptacji do celów mieszkalnych. Nad drzwiami zachował się jeszcze ostatni rozkład jazdy przed zamknięciem linii (jedna para pociągów). W budyneczku obok dworcowy szalet - nadal otwarty chociaż jego wnętrze nie zachęca do skorzystania ;-) (info: Marek Zienkowicz, 2005-08-21)
Dane tabelaryczne
Województwo: warmińsko-mazurskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: nie ma, być może były
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma, być może była
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  9,026 Szczytno – Biskupiec Reszelski (262)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Nowe Kiejkuty (warmińsko-mazurskie) 2,67 km
Jabłonka (warmińsko-mazurskie) 5,69 km
Szczytno (warmińsko-mazurskie) 8,14 km
Olszewki Mazurskie (warmińsko-mazurskie) 8,30 km
Olszyny (warmińsko-mazurskie) 9,67 km
Dźwierzuty (warmińsko-mazurskie) 11,93 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Ochódno

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...