OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Grotniki Drawskie

Ostatnia zmiana: 2014-02-11

Opis ogólny
Opis ogólny: Tor do jed.napewno jest co do infrastruktury to na dzień dzisiejszy nie znam jego stanu. (info: T. Mandziej., 2006-08-06)

Linia Złocieniec - Grotniki Drawskie jest wpisana do linii kolejowych znaczenia państwowego. (info: zbig.34, 2006-11-09)

Opis infrastruktury: Mała wiata przystankowa,krawedz peronowa 1 nawierzchnia żużlowa,było oświetlenie.Był to pierwszy przystanek w kierunku Połczyna Zdroju tu odchodził tor w kierunku Połczyna - obecnie nie istnieje,rozebrany,pozostał tylko tor do jednostki wojskowej BUDOWO-jed.pancerna garnizon Złocieniec.Według rozkładu pkp przystanek miał swoją nazwę GROTNIKI DRAWSKIE natomiast według infrastruktury drogowej i administracyjnej to jest Złocieniec: koło przystanku znajduje się przejazd niestrzeżony i droga do Połczyna a dalej 200 metrów ,stadion miejski miasta (info: T. Mandziej., 2006-08-06)
Dane tabelaryczne
Województwo: zachodniopomorskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: nie ma i nie było
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: nie ma i nie było
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma i nie było
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  61,581 Grzmiąca – Kostrzyn (410/430)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Budowo JW1013 (zachodniopomorskie) 0,54 km
Złocieniec (zachodniopomorskie) 2,05 km
Cieszyno Drawskie (zachodniopomorskie) 6,30 km
Rzęśnica (zachodniopomorskie) 7,36 km
Bobrowo Pomorskie (zachodniopomorskie) 7,53 km
Osiek Drawski (zachodniopomorskie) 9,92 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Grotniki Drawskie

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...