OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szepietowo

Ostatnia zmiana: 2017-01-17

Opis ogólny
Opis ogólny:

Semafory wjazdowe na stacje posiadają zamontowaną sygnalizacje świetlną blokady odstępowej. bardzo wąski peron 3!. (info: Rafał Czerechów, 2005-01-30)

Obecny dworzec kolejowy na stacji Szepietowo to dawny dom kolejarski zaadaptowany na ten cel po II wojnie światowej. Pierwszy dworzec kolejowy z II poł. XIX w. został zniszczony, zbombardowany w czasie II wojny światowej. Do tej pory go nie odbudowano, i sądzę że są nikłe widoki na jego odbudowę. Obiekt ten był pierwszym murowanym budynkiem w Szepietowie, zbudowanym w typowym stylu( b. podobny do dworca w Czyżewie). (info: Grzegorz Michalski, 2004-11)

Opis infrastruktury:

info: W dniu 29 lutego, działały już semafory świetlne. Dotychczasowy wjazdowy od strony Szymborów leżał na ziemi. (info: Grzegorz Jarzyna, 2008-03-01)
Dane tabelaryczne
Województwo: podlaskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: czynne
wieża wodna: była, ale obecnie już nie istnieje
perony: Perony: 3
Krawędzie peronowe: 5
kody: EPA:5100806
HAFAS:5100148
IBNR:208
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  127,376 Zielonka – Kuźnica Białostocka (– Брузгі) (6)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Szymbory (podlaskie) 7,29 km
Dąbrowa-Łazy (podlaskie) 9,92 km
Jabłoń Kościelna (podlaskie) 12,71 km
Kity (podlaskie) 14,02 km
Kulesze Kościelne (podlaskie) 15,48 km
Wnory (podlaskie) 16,58 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Szepietowo

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...