OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Dziunin

Ostatnia zmiana: 2015-06-26

Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  41,490 Białośliwie Wąskotorowe – Witosław Wąskotorowy  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Dębno Wyrzyskie (kujawsko-pomorskie) 2,43 km
Radzicz (kujawsko-pomorskie) 4,64 km
Izabela (kujawsko-pomorskie) 5,03 km
Fanianowo (kujawsko-pomorskie) 5,59 km
Radzicz Rozgraniczenie (kujawsko-pomorskie) 5,78 km
Liszkówko (kujawsko-pomorskie) 5,88 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Dziunin

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...