OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Leśnice

Ostatnia zmiana: 2012-12-28

Opis ogólny
Opis ogólny: Przed p.o. Leśnice (od strony Lęborka)znajduje się tarcza ostrzegawcza informująca o semaforze wjazdowym do Pogorzelic. (info: Bartek Jaszczur, 22-06-2010)

Opis infrastruktury: (info o dodatkowych torach- na podstawie starej pocztówki zamieszczonej w galerii) (info: Bartek Jaszczur, 2007-05-03)

Pomimo niewielkiej odległości od stacji w Pogorzelicach, za czasów niemieckich w Leśnicach również istniała stacja z dodatkowymi torami. Do dziś zachowały się fragmenty rampy (jeden tor był 'ślepy') po przeciwnej stronie niż budynek. (info: Bartek Jaszczur, 22-06-2010)
Dane tabelaryczne
Województwo: pomorskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma, być może była
semafory: nie ma, być może były
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
kody: HAFAS:5102106
IBNR:8198
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  85,650 Gdańsk Główny – Stargard (202)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Pogorzelice (pomorskie) 3,33 km
Nowa Wieś Lęborska (pomorskie) 7,48 km
Lębork Nowy Świat (pomorskie) 7,97 km
Garczegorze (pomorskie) 8,85 km
Maszewo Lęborskie (pomorskie) 8,89 km
Lębork (pomorskie) 9,28 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Leśnice

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...