OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zdjęcia nieprzypisane

Galeria
Data: 1983-07-19
Autor: K.W. Koch, zbiory Werner & Hansjörg Brutzer Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-12-26

Galeria użytkownika

Ok1 z pociągiem specjalnym w okolicy Kobierzyc. Prośba do użytkowników portalu o identyfikacje miejsca - czy jest to szlak do Sobótki, Jordanowa Śląskiego czy Wrocławia.

Licencja: Nie można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' [?]

Tagi: tabor, wydarzenia i ludzie.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 587
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 octanq (2018-01-24 17:05:24)
  Czysto teoretycznie (na podstawie map rastrowych na Geoportalu i na podstawie zdjęć satelitarnych) strzelam, że miejsce wykonania zdjęcia to:
  https://www.google.p…
  czyli odcinek (Jordanów Śl.)Budziszów - Kobierzyce, widok na przystanek Szczepankowice Wr. (w oddali) w kierunku Kobierzyc.

  Do potwierdzenia przez lokalsów.
  Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) octanq (2018-01-25 17:47:28)
  Poprawka linku:
  https://goo.gl/maps/…
  Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Zdjęcia nieprzypisane

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...