OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Oborniki Wielkopolskie Miasto

Ostatnia zmiana: 2018-08-11

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-05-24
Autor: Aleksander Buczkowski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-06-12

Galeria użytkownika

Widok na linię w kierunku Poznania.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 195
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 irek (2018-08-13 14:04:25)
  Ciekawostka w temacie współpracy http://www.lepszypoz… Odpowiedz»
 • #2 roman paul poznań (2018-08-13 22:26:00)
  Najwiekszą porazką tej inwestycji jest brak drugiego toru biegnącego dalej. Wina jest po stronie UM; Marszałek Jankowiak przestraszył się kosztów i powiedział - nie! Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) Mateusz Kiszka (2018-08-14 07:37:29)
  Po prostu kwota potrzebna do drugiego toru przerosła chyba możliwości samorządu.... Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #3) Stanisław Pikul (2018-08-14 09:21:47)
  Nie chyba a na pewno - http://www.sejm.gov.… Odpowiedz»
 • #5 roman paul poznań (2018-08-14 14:49:51)
  Pomieszane z poplątaniem. Samorząd "wpycha się" do działalności kolei, później od niej wymaga jeżdżenia albo jest firmą samodzielną albo nie. Jak ma wskazać do planu jakie linie ewentualnie przywrócić do funkcjonowania to nie wskazuje, bałagan kompetencyjny. Odpowiedz»
 • #6 (odp. na #5) Marek (2018-08-14 21:40:23)
  Stara prawda – dużo łatwiej coś zrobić/reaktywować niż potem utrzymywać. MY przywróciliśmy tor/linię do życia, ale ONI o nią teraz nie chcą dbać… Szczególnie odczuwalne przed wyborami. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Oborniki Wielkopolskie Miasto

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...