OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wola Kuczkowska

Ostatnia zmiana: 2019-12-25

Opis ogólny
Opis ogólny: Jako trzyletni szkrab byłem świadkiem budowy linii Kozłów - Koniecpol a później linii CMK która przechodziła przez pole mojego dziadka, mogę powiedzieć że jestem emocjonalnie związany z ww. infrastrukturą. Mój syn jest miłośnikiem kolei i corocznie objeżdżamy na rowerach okoliczne torowiska. (info: Dariusz WITEK, 2008-02-10)

Opis infrastruktury: Światło żółte stałe chyba tarcza ostrzegawcza (nie jestem fachowcem) przed nastawnią w Starzynach obsługującą łącznik z CMK, umieszczone przed wiaduktem po którym górą przebiega CMK. Z drugiej strony w kierunku Koniecpola w lesie była kopalnia odkrywkowa piasku, lata 70/80 rozjazdy i bocznice obecnie nie ma śladu. Na stacji z drugiej strony peronu ułożono prowizorycznie drugi tor lata 70/80, który był pofalowany i nigdy nieczynny, następnie rozebrano. (info: Dariusz WITEK, 2008-02-10)

Opis budynków: Budynek konstrukcji lekkiej na zewnątrz pokryty blachą falistą, wewnątrz wykończony laminatem, ocieplony styropianem, postawiony w latach siedemdziesiątych po wybudowaniu linii. Kasa nigdy nie czynna ponoć z braku chętnych do pracy. Następnie zdewastowany i rozebrany chyba w latach osiemdziesiątych. Na przystanku jako osobna budowla stoi dwukabinowa murowana z białych bloczków sławojka, w której brakuje paru cegieł. (info: Dariusz WITEK, 2008-02-10)
Dane tabelaryczne
Województwo: świętokrzyskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: był, ale już nie istnieje
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: rozebrano wiatę przystankową
semafory: nie ma i nie było
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma i nie było
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
kody: IBNR:2290
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  34,813 Kozłów – Koniecpol (64)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Starzyny (podg.) (woj. śląskie) 2,29 km
Psary (woj. świętokrzyskie) 3,34 km
Starzyny (woj. śląskie) 4,74 km
Koniecpol Mijanka (woj. śląskie) 6,19 km
Teodorów (woj. śląskie) 6,71 km
Nakło (woj. śląskie) 9,99 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Wola Kuczkowska

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...