OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Janowiec Wielkopolski

Ostatnia zmiana: 2018-01-16

<== | Galeria
Data: 2018-04-16
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-06-14

Galeria użytkownika

Widok z peronu w kierunku Kcyni, Chojnic. Parowóz Pt47-65 z 4 oliwkowymi wagonami ze specjalnym pociągiem do Poznania Gł. Po prawej stronie budynek WC, zamieszkałe budynki towarzyszące..
Zainteresowanie wśród mieszkańców z okazji przyjazdu specjalnego pociągu z parowozem do Poznania Głównego.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; budynki towarzyszące (inne); infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; perony/rampy/place/zadaszenia; tabor; wydarzenia i ludzie.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 160
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Maciej (2018-06-14 09:44:31)
    Jak widać, zainteresowanie koleją w Janowcu było dość duże. Szkoda, że decydenci nie pomyśleli chociażby o aspektach związanych z turystyką lekką ręką wydając wyrok na szlak prowadzący z Janowca Wlkp. do Skoków... Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Adrian K (2018-06-15 18:29:47)
    Turystyką? To było najkrótsze połączenie Janowca z Poznaniem. Tylko niestety z granicą po drodze. Odpowiedz»
  • #3 Uuu (2018-06-15 19:24:53)
    Największym problemem jest to, że Janowiec leży w kujawsko-pomorskiem, bo nawet to nie wiadomo jaki przewoźnik miałby jechać i dokąd. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Janowiec Wielkopolski

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...