OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ruda Czarny Las

Ostatnia zmiana: 2020-01-17

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-01-25
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-02-12

Galeria użytkownika wasiukibic

Likwidowana stacja Ruda Czarny Las. Strefa semaforów wyjazdowych, nieczynnych. Z prawej strony kilka torów jeszcze leży. Widok w kierunku północno-zachodnim (KWK Pokój, Ruda Chebzie). W tle wiadukt drogowo-tramwajowy w ciągu ul. Piotra Niedurnego.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne; sygnalizacja/słupki/znaki itp..

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 246
: 7

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ACdVL (2020-02-12 20:01:35)
  Kurna! Jak to łatwo jest burzyć ciężką, ludzką pracę ludzi sprzed lat! Diabli człowieka biorą jak widzi to i inne przykłady dewastacji infrastruktury kolejowej i przemysłowej po 1989 roku! I nikt za to nie beknął! Wygląda na to, że robota ludzi poszła w diabły... Dzięki, Wasiu, za to smutne świadectwo dzisiejszych czasów. Im tego więcej, tym bardziej wiadomo, co o tym sądzić.
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2020-02-12 22:42:21)
  Po 9 latach nieobecności na Górnym Śląsku nie mogłem rozpoznać niektórych miejsc, tak się pozmieniały. Na szczęście są też przykłady pozytywnego działania, bo np. udało się odbudować linię tramwajową w relacji Bytom PKP - Łagiewniki Trójkąt, zrewitalizować szyby wydobywcze KWK Polska w Świonach, uratować przed rozbiórką wielki piec w Hucie Pokój, wyremontowano też kilka dworców (m.in. w Chebziu, Batorym czy Gliwicach). Ale fakt faktem, że sporo obiektów przeszło do historii już na zawsze, a niektóre chylą się ku upadkowi.
  Górnictwo węglowe, mimo że oficjalnie hołubione przez obecnie rządzących, to jednak dalej toczone jest przez rak nietykalnych związkowców, przerostu zatrudnienia, roszczeniowości górników, przepłaconych wielokrotnie kontraktów na dostawy materiałów i usług dla kopalni, wielu podatków i opłat podrażających cenę węgla, pośredników w sprzedaży i dystrybucji węgla, także podrażających jego cenę, braku inwestycji i udostępnianiu nowych pokładów do eksploatacji, itp. itd. W takim stanie, jaki jest od kilkudziesięciu lat, to musi walnąć i nie ma siły. Australia, RPA, USA, Kanada, Rosja, Chiny itp. fedrują sobie w najlepsze i wypierają polski węgiel nawet z krajowych rynków zbytu (ostatnia awantura pod Elektrownią Łaziska). A tymczasem w wysoko rozwiniętej Japonii: https://www.wnp.pl/e…
 • #3 ACdVL (2020-02-13 15:23:08)
  Podejrzewam, że wpływ pewnej młodej damy ze Szwecji jest widoczny jeszcze nim zyskała sobie status "pierwszej obrończyni środowiska". :) A poważnie - bez węgla poważny uszczerbek poniosą koleje - bo węgiel to nadal większościowy towar transportowany koleją. Z chwilą likwidacji polskiego węgla może być bardzo, bardzo źle. Taka polityka władz (a tak jest od lat..) bardzo źle prorokuje.
 • #4 zenOBeK (2020-02-13 18:18:53)
  Te samotne semafory - jak krzyże nad grobami..... :(
 • #5 (odp. na #1) Opolanin (2020-02-13 19:07:14)
  Jakieś mikolskie stowarzyszenie doglądało tą stacje przez rok by zrobić tam miejsce na imprezy kolejowe,ale zmienili się ludzie w SRK i efekt na załączonym obrazku. Ciekawe co zrobi PLK bo z jednej strony po śladzie lk.187 miasto widzi drogę a z drugiej strony- odgórny szlaban na likwidację lini kolejowych.
  @ACdVL- najśmieszniejsze jest to, że to tylko polski węgiel jest be, a z innych krajów to już full ekologiczny i ta marionetka wizytująca elektrownię w Bełchatowie gdy niemiec otwierał nową elektrownię węglową...
 • #6 (odp. na #3) wasiukibic (2020-02-13 20:00:14)
  Czy w Cargo pracują idioci, żeby nie zauważyć, ze wydobycie węgla kamiennego systematycznie spada od 1989 roku, a co za tym idzie - coraz mniej jest go do wożenia? Że trzeba zmienić park wagonów, uelastycznić się? Czy nie zauważyli, że przez te 30 lat po transformacji mnóstwo firm odcięło się od kolei, część zakładów upado, a nowopowstałe przedsiębiorstwa - poza pojedynczymi przykładami - już się do niej nie podpinają? Sami wypięli się na drobnych odbiorców i przewozy rozproszone, to niech teraz wypiją to piwo, które sobie nawarzyli. Osobną kwestią jest podejście PLK i UTK, o którym to kilkukrotnie na łamach OBK pisałem.
 • #7 ACdVL (2020-02-13 20:17:34)
  Wasiu - w Cargo i w innych spółkach kolejowych - ponoć narodowych (śmiech na sali!) pracują malkontenci, którym wystarcza to, co tu i teraz, a nie dobro firmy, której szefują. W normalnym kraju przeprowadzono by analizy, jak poprawić sytuację polskich przedsiębiorstw i fabryk - no i kolei, rzecz jasna - ale tu, w Polsce? Gdzie jest jeden wielki bajzel i nieład? Nie da się, przynajmniej na ten moment. Sorry, taki mamy klimat.

  Opolanin: Widzisz, kawalerze, takie mamy czasy, że w Polsce świństwo przykrywa świństwo. Jest to niestety zapowiedź rychłego upadku kraju. I niech mi tu wieczni optymiści oczu nie mydlą - bo koń, jaki jest, każdy widzi. A dodając do owego "szlabanu" - czy ten szlaban oznacza rychłą odbudowę rozebranych szlaków (tam gdzie to możliwe i rentowne)? Czy to oznacza lepsze czasy? Obyś miał rację, panie kawalerze, bo jak nie... Transport kolejowy winien być gałęzią rozwojową kraju, a nie jego zawalidrogą, jak niestety ma miejsce u nas w kraju. Pozostaje tylko czekać, aż zmieni się podejście tych nicponi do królowej transportu, jaką weź wątpienia jest kolej.
  Zmienili się ludzie..? Znakiem tego, że ludzie nie wierzący w moc kolei się zjawili... Tak jak mówiłem - złe to proroctwo... I nie zmieni tego żadne mydlenie oczu!

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Ruda Czarny Las

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...