OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zakrzewo (dawna lokalizacja)

Ostatnia zmiana: 2019-04-07

Wyślij nowe pliki »

pokaż też kiepskie [Wersja rozszerzona]
Obraz
fot. Igor Miedziński (2007-10-05)

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 polo (2019-04-02 10:31:47)
    Uwzględniona w OBK lokalizacja przystanku i ładowni Zakrzewo (km. 38.3) była jego pierwszą, czynną do drugiej połowy roku 1969. Wtedy też oddano do użytku nowo zbudowany przystanek o tej samej nazwie, położony w centrum wsi (km. 37.3). Znajdujący się w dość znacznym oddaleniu od zabudowań stary obiekt zlikwidowano wraz z torem ładowni, który posłużył do budowy dodatkowego toru stacyjnego w Przystroniu. Nowy przystanek wyposażono w krótki peron oraz metalową wiatę z ławką dla podróżnych. Po likwidacji połączenia i zamknięciu przystanku (2004 r.), wiata szybko zniknęła, „zagospodarowana“ przez złomiarzy.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Zakrzewo (dawna lokalizacja)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...