OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szczecin Klęskowo

Ostatnia zmiana: 2022-07-26

Wyślij nowe pliki »

| pokaż też kiepskie [Wersja rozszerzona]
Obraz
fot. nieznany (1928)
Obraz
fot. Maciej Kiciński (2011-11)
Obraz
fot. PKP (2013-07-25)
Obraz
fot. MaKu (2017-08-15)
Obraz
fot. Gerson (2020-01-05)
Obraz
fot. Gerson (2020-01-05)
Obraz
fot. Gerson (2020-01-05)
Obraz
fot. Gerson (2020-01-05)

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Er Maxim Bee (2017-09-15 18:20:28)
  Tak się akurat składa, że atlaskolejowy popełnił straszliwy błąd. Stację Zdroje Wschodnie umiejscowił w miejscu stacji Klęskowo. Stacja Zdroje Wschodnie była na skrzyżowaniu Lnianej i Przelotowej czyli Brunnenstrasse późniejsze Burki to Zdroje Wschodnie.
  Przez to poprzesuwali wszystkie niemieckie nazwy o jedną stację i upierają się przy swojej pomyłkę strasznie. Bo czemu stacja Klęskowo ma nie być w środku Klęskowa a gdzieś w lesie. Stacja Oleszna nie jest Heninngsholmem a przecież Pałac Heninngsholm leży tuż przy stacji.
  Ze zdjęć wiadomo jak poszczególne stacje się nazywały, a atlas kolejowy poprzesuwał każdą o osiedle dalej i jeszcze wykrzykują z kronikarskiego obowiązku jak to oni dobrze mają a inni źle.
  Cała linia 417 na atlaskolejowy jest sknocona.
 • #2 Sławek (2017-11-17 08:51:43)
  Atlas kolejowy swoje nazwy wziął z oryginalnych dokumentów kolejowych, czy z czegoś do czego Pan nie ma dostępu. Jeśli ktoś coś poprzesuwał to PKP zaraz po wojnie, ale niestety wówczas nie było internetu, żeby im to zhejtować :) Więc należy uznać takie umiejscowienie stacji za fakt historyczny. Zresztą moim zdaniem nie doszło do żadnego przesunięcia tylko PKP sobie postępowało frywolnie z nazwami. Kolega to kolejny niedowiarek, któremu mam pokazać plan stacji Oleszna z wieloma torami i może chciałby go porównać z pocztówką stacji Hohenkrug-Buchholz i zobaczyć, że wszystko się zgadza. No i gdzie na bazie jest stacja Klęskowo, skoro wiemy że była.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Szczecin Klęskowo

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...