OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Krynica-Zdrój

Ostatnia zmiana: 2019-09-21

Opis ogólny
Opis ogólny: W latach 90 kilkanaście pociągów dalekobieżnych, obecnie (2008) utrzymane zostały trzy poc. w relacji do Gdyni Gł, Bydgoszczy, Warszawy, oraz kilka pociągów osobowych do Krakowa, w sezonie dwa pociągi do słowackiego Plavca - (przeważnie wożące powietrze) (info: Rafał Banasiak, 20-03-2008)

22.01.2011 odjazdem o godz. 4.23 pociągu Przewozów Regionalnych relacji Krynica - Kraków wznowiono połączenia kolejowe z Krynicy, przerwane dotąd zniszczeniem przez powódź mostu kolejowego na Popradzie w 2009 r. Następnie - o godz. 6.25 do Krynicy przyjechał pociąg PR z Nowego Sącza. (info: Serg, 16-05-2011)

Ruch pociągów do krynicy systematyczne spada wraz z liczbą przewożonych osób. tuż przed sezonem wakacyjnym w rozkładzie pozostały 3 pociągi osobowe, wożące głównie powietrze, mimo korzystnej ceny (sytuacja zmienia się nieco w Nowym Sączu) i jeden sezonowy pociąg pospieszny oficjalnie ogłoszony do Krakowa Płaszowa, w praktyce łączone na tamtej stacji z pociągiem pospiesznym Zakopane - Gdynia. Słowem to tylko kwestia czasu kiedy stacja w krynicy zostanie jak stacja w zagórzu pozbawiona połączenia z resztą świata (info: Jan, 24-06-2013)

Opis infrastruktury: Wszystkie tory czynne, infrastruktura w nie najgorszym stanie, może poza niektórymi zapomnianymi stacyjkami na szlaku do Tarnowa. Krynica nie posiada torów postojowych, wagony stacjonują w oddalonym o 6 km. Powroźniku. (info: Rafał Banasiak, 20-03-2008)

Kasa biletowa prowadzona przez dyżurnego PLK przywrócona 10 lutego 2012r. (info: MK_MK, 06-03-2012)

Opis budynków: Dworzec w nocy nieczynny

W budynku czynne kasy biletowe (również kasa PKP-IC), informacja, przechowalnia bagażu (czynna tylko w okresie letnim), dyżurny ruchu. Budynek stacji do niedawna był używany również jako siedziba PKS-u.

Obecnie część hali przeznaczono na działalność handlową. Widać, iż budynek jak i całe miasteczko są zadbane. (info: Rafał Banasiak, 20-03-2008)

Dawna poczekalnia wraz z kasa biletową zostały przeznaczone do wynajęcia. Obecnie uruchomiono kasę biletową przewozów regionalnych wraz z małą poczekalnią od strony peronów. na stacji funkcjonują tez płatne toalety. (info: Jan, 24-06-2013)

Z początkiem września Przewozy Regionalne ponownie zamykają kasę biletową. (info: MK_R, 03-09-2013)
Dane tabelaryczne
Województwo: małopolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 3
kody: EPA:5100052
HAFAS:5100029
IBNR:89
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  10,537 Muszyna – Krynica (105)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Krynica Wieś (woj. małopolskie) 1,15 km
Krynica-Zdrój kolejka (woj. małopolskie) 1,19 km
Krynica-Zdrój Góra Parkowa (woj. małopolskie) 1,21 km
Powroźnik (woj. małopolskie) 4,71 km
Muszyna Zdrój (woj. małopolskie) 8,60 km
Muszyna (woj. małopolskie) 9,71 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Krynica-Zdrój

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...