OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Chorzów Miasto

Ostatnia zmiana: 2015-07-04

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-05-26
Autor: Tomasz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-05-29

Galeria użytkownika

Chorzów Miasto budynek dworca od strony peronu.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 367
: 7

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ... (2018-05-30 00:01:10)
  Co to za bzdury powypisywane na tym budynku :(
 • #2 (odp. na #1) Maciej (2018-05-30 09:37:38)
  Kary za taką "działalność" powinny być wyjątkowo dotkliwe. Podobny wandalizm jest istną plagą. W ten sposób niszczone są zarówno obiekty współczesne, jak i zabytkowe. Mam wrażenie, że w niektórych środowiskach mamy do czynienia z cichym przyzwoleniem na dewastację przestrzeni publicznej. Przebąkują o... sztuce i tym podobnym sprawom. Szkoda, że odbywa się to kosztem nas wszystkich, kosztem naszego dziedzictwa historycznego itd.
 • #3 (odp. na #2) ... (2018-05-30 19:55:31)
  Nie myl sztuki graffity z działalnością byle gówniarza wypisującego bzdury na ścianach ...
 • #4 (odp. na #3) Maciej (2018-05-31 15:39:35)
  Ważne jest, aby ten rodzaj sztuki nie był sprzeczny z poszanowaniem własności wspólnej i prywatnej. Pięknie wyrzeźbiony konar pomnikowego dębu Bartek byłby zapewne dziełem sztuki. Co z tego, skoro bezpowrotnie zdewastowano by pomnik przyrody... Koło mojego miejsca zamieszkania znajduje się estakada kolejowa "ozdobiona" podobnymi malunkami. Nie przypominam sobie, aby artysta pytał mieszkańców o zgodę na prezentowanie swojej sztuki na tej budowli. Tak się składa, że jestem zmuszony oglądać jego wernisaż. Podejrzewam, że PLK (chyba oni są właścicielami estakady) również nie udzielili zgody na malunki...
 • #5 (odp. na #4) wasiukibic (2019-06-09 09:31:23)
  Budynek dworca w centrum sporego miasta, w centrum największego okręgu przemysłowego w Polsce, obok "prestiżowych" lokalizacji. Nie wiem, jak władze miasta i kolejarze mogą spać spokojnie, mając u siebie coś takiego. Nie wspominając o zabitej dechami poczekalni, braku kasy biletowej, etc.
 • #6 (odp. na #5) ZenobeK (2019-06-11 11:51:58)
  Mało tego. CO na to SOK????? Kiedyś widziałem jak z pendolino wysiadł w Katowicach i "puścił dymka" na peronie, znużony długą jazdą i niemożliwością zapalenia, pasażer. W ciągu kilku chwil byli przy nim panowie SOK-iści. Sporządzenie takich arcydzieł nie dzieje się w ciągu 2 minut. Na to potrzeba trochę czasu. Oczywiście SOK nic nie widzi, nic nie wie. Podejrzewam, że złomiarze byliby w stanie ogołocić ze wszelkiego żelastwa z elewacją włącznie cały ten budynek i SOK , w trakcie działań, nie zauważyłby niczego podejrzanego. Natomiast w sytuacjach gdzie ich obecność jest tak sobie potrzebna są natychmiast!!!
  To taka kolejowa Straż Miejska.
 • #7 (odp. na #6) wasiukibic (2019-06-11 12:37:32)
  Kiedyś był taki dowcip za PRL-u: po co milicjantowi pałka biała i czarna? Jak widzi jednego chuligana to wyciąga czarną i go nap..., a jak widzi 5 chuliganów, to wyciąga białą i udaje niewidomego.
  Tak dla zobrazowania kawału - poranna sytuacja w Kluczborku - rodzina z wózkiem przechodzi przez przejście w poziomie torów, po wskazaniu przez ochroniarza i konduktora (!), które niby nie jest dozwolone. SOKi zamiast od razu powstrzymać zamiar wtargnięcia w miejscu niedozwolonym (według ich mniemania) czekają, aż rodzinka przejdzie przez tory i zaczynają cwaniakować - że nie interesuje ich to, co mówili inni pracownicy kolei i tym podobne bzdety, dobrze że skończyło się na pouczeniu. Ale co sobie poużywali na w sumie dzieciakach (na oko 20 paro letnich) to ich. Wielcy bohaterowie, ura bura szef podwóra. W międzyczasie w okolicach linii kolejowej Bobrek - Karb w biały dzień kursują panowie z workami węgla na plecach - przez nikogo nie niepokojeni. A tutaj mieliby fikać do chłopaków z Ruchu zahartowanych w walkach z prewencją czy innymi kibicami? Dobry żart.
  BTW - zawsze kolej mogłaby pójść na współpracę z Niebieskimi, żeby artyści-grafficiarze przyozdobili elewację tego paskudnego budynku jakimś fajnym motywem chorzowskim - byłby wilk syty i owca cała. W dodatku 99% pewności, że nikt by się tam już nie zatagował.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Chorzów Miasto

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...