OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Poznań Główny

Ostatnia zmiana: 2018-06-01

<== | Galeria | ==>
Data: 2013-05-11
Autor: Paweł Ukole
Przesłał: Paweł Ukole
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2013-05-12
Widok na nową część budynku dworcowego i perony od wejścia z Mostu Dworcowego.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; perony/rampy/place/zadaszenia; przejścia nad/podziemne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 575
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

 • #1 irek (2018-01-17 11:38:18)
  Polecam poczytać o geniuszu ludzi którzy okupują stanowiska na szczytach pekape. Wszystkim jest wiadome czym uraczono poznaniaków w temacie... Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, bardziej znane jako największy chlebak świata. Drzewiej nazywano to zwyczajnie dworzec kolejowy.
  http://www.poznan.pl…
 • #2 (odp. na #1) Adrian K (2018-01-18 16:02:59)
  To wszystko jest tak dziwne, po prostu dziwne na miarę Poznania...
  Miasto same jest też sobie winne, że dało sobie wcisnąć taki bubel, a są i tacy poznaniacy którzy sobie chwalą chlebak, bo tyle parkingów jest dookoła.
 • #3 (odp. na #2) irek (2018-01-18 16:11:44)
  Nie miasto dało sobie wcisnąć ten bubel ! Ale to grupka oderwanych od rzeczywistości kolesi zza biurek magistratu oraz lokalne "kulejorze" ...niestety GÓRA URODZIŁA MYSZ! ps. ostatnio w mediach lokalnych niedorzecznik "kulejowy" był stwierdził iż - Chlebak mu się podoba! A co może teraz po czasie powiedzieć taki swawolny Dyzio ?
 • #4 (odp. na #3) Mateusz Kiszka (2018-01-18 23:15:45)
  Jak widzę tych wszystkich obecnych zarządzających koleją, to odnoszę wrażenie że nie ma elit myślących perspektywicznie... bezmyslnosc, brak wizji. Mało chyba jest ludzi, którzy mają większe pojęcie o kolei. A ten niedorzecznik kulejowy z Poznania to kłamca w żywe oczy!!! Mi opowiadał że linia do Czempinia będzie gotowa do końca 2016 r. Wiedział że nie będzie. Czyżby za długo już męczył opierał łokcie o stołek??!!
 • #5 irek (2018-01-21 14:03:29)
  Od kilku lat PKP mami nas zapowiedziami, że stary dworzec PKP będzie przywrócony pasażerom. To puste słowa, za którymi nie idą czyny. I trudno w nie wierzyć, skoro kolejarze nie wywiązali się nawet z umowy dotyczącej budowy kładki pomiędzy peronami.

  Kładka łącząca nowy dworzec kolejowy z peronami 4-6, czyli tymi bliżej MTP, to jedno z rozwiązań, które miało poprawić sytuację pasażerów. Wielokrotnie zwracali na to uwagę społecznicy, np. ze stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Wydawało się, że powstanie tej kładki jest pewne, bo umowa dotycząca jej budowy została zawarta już w 2011 roku........(cytat z mediów lokalnych)BEZ KOMENTARZA !
 • #6 Michał Kłosowski (2018-01-22 03:11:45)
  Pamiętam swój pierwszy kontakt z tym dworcem po oddaniu do użytku. Ciemne perony, wszędobylski beton. Ale to nic. Najbardziej zażenował mnie, pomijając architektonikę, układ... schodów ruchomych wiodących z peronów na poziom dworcowy! Jak pamiętam schody, owszem, były. Ale tylko w jedną stronę. ;)
  Nie chcielibyście wiedzieć, co wówczas powiedziałem pod adresem projektantów, zwłaszcza że byłem z partnerką, głębokim wózkiem z małym dzieckiem i bagażem.

  Tak zapamiętałem to miejsce. I, niestety, do dzisiaj wywołuje u mnie negatywne wrażenie za każdym razem, gdy bawię w Poznaniu.

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Poznań Główny

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...