OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Leśnica

Ostatnia zmiana: 2018-01-22

Opis ogólny
Opis ogólny: stacja ogólnie zdewastowana, jednak budynek stacyjny zamknięty, w środku więc nie zdewastowany. (info: Bartosz Radecki, 2006-03-31)

w czerwcu 2007 rozebrano tory boczne na stacjach na odcinku Kłodnica-Fosowskie. Min. na stacji Leśnica pozostawiono jedynie tor szlakowy, natomiast po rozebraniu torów bocznych pozostawiono na stacji niezły bałagan (porozrzucane podkłady itp.). Tor szlakowy jest nieprzejezdny, wybrakowany min. w okolicach stacji Leśnica na odcinku 100-150 m. (info: Bartosz Radecki, 2007-07-01)

Opis infrastruktury: Na stacji znajduje się stara zabytkowa waga towarowa. (info: Bartosz Radecki, 2006-03-31)

Opis budynków: Piętrowy budynek z 1936 r.

Budynek stacyjny zamknięty, w środku pomieszczenia 2 kasy biletowe, nastawnia, toalety i restauracja. (info: Bartosz Radecki, 2006-03-31)

Budynek na dziś jest zabezpieczony przed wtargnięciem nieproszonych gości (min. przez deski w oknach). W środku stan dobry. (info: Bartosz Radecki, 2007-07-01)

Budynek w stanie ogólnym złym. Regularnie dewastowany. (info: Piotr Jagoda, 18-06-2012)

Dnia 19 sierpnia 2013 r. w późnych godzinach wieczornych na dworcu w Leśnicy wybuchł pożar. Spaliła się część dachu, poddasza i drugiej kondygnacji.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130820/POWIAT10/130829967

(info od: wasiukibic, 2013-08-21)
Dane tabelaryczne
Województwo: opolskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: otwarty zdewastowany, bez jakiegokolwiek nadzoru
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma, być może była
perony: Perony: 0 (były 2)
Krawędzie peronowe: 0 (były 3)
kody: IBNR:6234
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  9,570 Kłodnica – Kluczbork (175)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Łąki Kozielskie (opolskie) 2,90 km
Raszowa (opolskie) 4,97 km
Raszowa (opolskie) 5,07 km
Kłodnica 2 (opolskie) 5,59 km
Kłodnica (opolskie) 6,49 km
Zdzieszowice (opolskie) 7,14 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Leśnica

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...