OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Będzino

Ostatnia zmiana: 2016-09-10

<== | Galeria | ==>
Data: 2016-08-25
Autor: Przemysław Król
Napisz e-mail
https://www.flickr.com/photos/kicaj/
Zamieszczono: 2018-02-13

Galeria użytkownika

Rozkład jazdy obowiązujący w okresie od 04.09.2016 do 15.10.2016. Najdłuższa relacja Słupsk 81 km.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: dokumenty/bilety.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 142
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 wasiukibic (2018-02-13 21:04:32)
  Straszliwa nędza ten rozkład, biorąc pod uwagę wielkość miast. Ktoś chyba był mega złośliwy, żeby dawać tam tylko 3 pary pociągów i to jeszcze nie we wszystkie dni tygodnia. Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) Przemysław Król (2018-02-13 21:48:38)
  PR to tu chyba raczej podsyłają pociągi do Koszalina z lokomotywowni w Kołobrzegu niż prowadzą przewozy regionalne bo fakt bida w przewozach straszna, wtedy jak i obecnie. Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2018-02-13 22:13:56)
  Śmiech na sali, lokalnym samorządom w Koszalinie i Kołobrzegu czy UM w Szczecinie to w ogóle nie przeszkadza? Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #3) Przemysław Król (2018-02-13 22:36:14)
  Szczecin jest daleko i ma to ... A lokalni notable ... teraz to pewnie zajmują się budową trasy S6 i tym się promują, kolej jest na szarym końcu. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Będzino

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...