OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Dziemiony

Ostatnia zmiana: 2018-02-13

Opis ogólny
Opis ogólny: Sprzedaż biletów w pociągu w relacjach ograniczonych (stan na 1966 r.) (info: Grzegorz ze Smętowa, 12-09-2013)

Opis infrastruktury: Dodatkowy tor ładunkowy czynny na podstawie umowy w okresie przewozów jesiennych, w pozostałych okresach na warunkach ustalonych z DOKP. (info: Grzegorz ze Smętowa, 12-09-2013)
Dane tabelaryczne
Województwo: kujawsko-pomorskie
dodatkowe tory: rozebrano
semafory: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  8,802 Chełmża – Mełno (247)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Grzegórz Toruński (kujawsko-pomorskie) 3,31 km
Skąpe Chełmżyńskie (kujawsko-pomorskie) 3,97 km
Wrocławki (kujawsko-pomorskie) 5,50 km
Zelgno (kujawsko-pomorskie) 6,18 km
Firlus (kujawsko-pomorskie) 6,33 km
Chełmża (kujawsko-pomorskie) 6,81 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Dziemiony

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...