OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gogolin

Ostatnia zmiana: 2021-01-15

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-08-29
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-01-13

Galeria użytkownika wasiukibic

Murek oporowy od strony ul. Konopnickiej. Mam wrażenie, że stał nad nim kiedyś jakiś budynek.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: inne; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 115
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 pless (2021-01-14 06:57:21)
  Raczej wygląda to na zasypane perzejście podziemne. Na murze widac kawałek łuku.
 • #2 subsens (2021-01-14 15:50:38)
  Tak wiele myśli przenikliwych, których źródłem jest błyskotliwość, spostrzegawczość i subtelny zmysł obserwacji, można prędziutko ubogacić (jako prymas kaszlał) za pomocą mapstera i geoportalu, co myślom tym głębi doda i zwiększy możliwości ich formułowania.
 • #3 wasiukibic (2021-01-14 16:57:07)
  W Atlasie Kolejowym jest napisane, że Gogolin był niegdyś podzielony na 3 okręgi nastawcze (Gg, Gg1, Gg2); zapewne w czasach istnienia mechanicznych USRK na stacji. Obecnie nastawnia Gg2 nie istnieje, a stacja podzielona jest na 2 okręgi nastawcze (nie wiem, czy to są nastawnie przekaźnikowe, czy jeszcze elektromechaniczne). Zastanawiam się, czy stała ona na miejscu widocznym w kadrze i brała udział w sterowaniu ruchem pomiędzy grupą towarową i peronami, czy stała na wylocie na Ździchy. Na Geoportalu, tudzież Mapsterze nie jest to akurat pokazane.
 • #4 (odp. na #3) Opolanin (2021-01-14 18:04:29)
  yyy... jakiś budynek nastawniopodobny z anteną stał po prawej, jak się jechało w stronę Opola, za peronami, koło placu ładunkowego. O tym mówisz? Teraz już sam zgłupiałem, ale na nim był chyba napis Gg2(?).
  Chyba nawet tam gdzie ta minikoparka stoi https://www.bazakole…

  O takie coś znalazłem -> https://photos.googl…
 • #5 (odp. na #3) subsens (2021-01-14 18:32:24)
  Dopiero odkrywam korzyści wynikające z logowania (i pilnowania tego stanu). #2 odnosi się wyłącznie do #1. Skorzystałem z obu narzędzi po pojawieniu się zdjęcia w galerii i sądzę że zasadnicza hipoteza jest bardziej uprawniona, niż pospieszne kojarzenie łuku z przejściem lub przepustem.
 • #6 (odp. na #4) wasiukibic (2021-01-14 20:02:08)
  Bardzo możliwe. Mimo, że przejeżdżałem tamtędy wielokrotnie, to jednak zawsze moją uwagę przyciągały tamtejsze wapienniki, bo zwyczajnie były bardziej interesujące od tej skromnej nastawni. Skuli tego, nie zapadła mi jakoś specjalnie w pamięć.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Gogolin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...