OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gogolin

Ostatnia zmiana: 2021-01-15

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Wieża wodna jest, ale nie wiem w jakim stanie i czy jest używana. Jest to budynek (niewieżowy), stylowy, z widocznym wodowskazem, na przeciw dworca. (info: Andrzej Wysocki, 2005-03-10)

2 perony z trzech są czynne Kędzierzyn - Opole p.II Opole - Kędzierzyn p.I Przy p. III Zatrzymywały się pociągi Gogolin - Prudnik - Gogolin (info: Artur Słowik - masjer, 2005-07-13)

Kilkanaście metrów za budynkiem stacyjnym i zabudowaniami istniały w latach 80-tych liczne bocznice towarowe do załadunku wapienia z pobliskich zakładów wapienniczych. Obecnie w ich miejscu znajduje się przystanek autobusowy, parking i fontanna oraz droga szutrowa. (info: Witold Rożałowski, 2005-11-05)

Opis budynków: Szopa istnieje zaraz za peronem obsługującym niegdyś linię do Prudnika. Stoją tam jakie pojazdy techniczne, zachowała się nawet obrotnica. Co do wspomnianych wapienników - są one nieczynne od momentu uruchomienia nowoczesnych zakładów (Rozmierka, Górażdże). Cześć z nich miasto planuje wyremontować i podświetlić, tak aby stanowiły dekoracje oraz reklamę miasta. Mają być dobrze widoczne dla pasażerów pociągów jeżdżących po odcinku Opole - KK. (info: wasiukibic, 2008-01-13)

Wieża wodna stoi po przeciwnej stronie torów (niż budynek dworca) ok. 70 m od kładki nad torami w kier, Opola, przy obrotnicy. Stan zewnętrzny dobry (budynek zamknięty chociaż prawie bez szyb), wewnętrzny nierozpoznany. (info: Bolesław Wojtyniak, 29-12-2010)
Dane tabelaryczne
Województwo: opolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: była, ale już nie istnieje
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: czynne
kasa: czynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: jest, stan zewnętrzny dobry, wewnętrzny - nierozpoznany
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 3
kody: HAFAS:5101140
IBNR:6129
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  21,380 Kędzierzyn Koźle – Opole Groszowice (136)  
  0,000 Gogolin – Prudnik (306)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Górażdże (woj. opolskie) 4,08 km
Chorula Cementownia (woj. opolskie) 5,63 km
Krapkowice Otmęt (woj. opolskie) 6,37 km
Jasiona (woj. opolskie) 7,23 km
Krapkowice (woj. opolskie) 7,57 km
Steblów (woj. opolskie) 9,76 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Gogolin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...