OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jelonek

Ostatnia zmiana: 2017-11-12

Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: nie ma i nie było
lokomotywownia: nie ma i nie było
semafory: nie ma i nie było
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma i nie było
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma, być może była
perony: Krawędzie peronowe: 1
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  3,750 Gniezno – Anastazewo  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Ogród Wiktorii (wielkopolskie) 2,00 km
Gniezno (wielkopolskie) 3,52 km
Gniezno Wąskotorowe (wielkopolskie) 4,10 km
Żelaskowo (wielkopolskie) 4,64 km
Gniezno Winiary (wielkopolskie) 6,10 km
Gębarzewo (wielkopolskie) 6,65 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

  • #1 Michał Kłosowski (2018-02-16 03:51:36)
    Mijanka w Jelonku zostaje odbudowana, właśnie ogłoszono stosowny przetarg przez władze Gniezna wraz z rewitalizacją 3 km linii wąskotorowej od jej początku, na stacji Gniezno Wąskotorowe, po Jelonek. Niestety oznacza to, że dalej, nad jezioro Powidzkie nic już raczej nie pojedzie - brak finansowania remontu w gminach ościennych, pozostaje się cieszyć, że z gigantycznej sieci łączącej Gniezno, Koło, Nieszawę-Waganiec, Kruszwicę, Sompolno, Dobre, Krośniewice, Ozorków pozostaną przynajmniej marne 3 kilometry, po których raz kiedyś przetoczy się "prawdziwy pociąg", nieekonomiczna w tym przypadku, absurdalna wręcz, Lxd2 z "klasą rumuńską"... Odpowiedz»
  • #2 Michał Kłosowski (2018-03-04 20:46:39)
    Przetarg unieważniony, nie wpłynęła żadna oferta, eh... :( Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Jelonek

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...