OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wasilków

Ostatnia zmiana: 2016-09-14

Opis ogólny
Opis ogólny:

Stacja mijanka na drodze do Głomna. 2 Perony oswietlone, wc (stan tragiczny) głowny budynek stacyjny adoptowany na cele mieszkalne, kasa i poczekalnia znajduja sie w budynku nastawni WK1 któa jednoczenie automatycznie przejeła role budynku stacyjnego. Na peronach ławki dla podróznych, prawdopodobnie na pernie 2 było zadaszenie na co wskazuje jego konstrukcja. Na stacji znajduje sie czynny zegar. Semafory w obrębie stacji kształtowe. jeden tor głowny +mijanka + tory pod rampe wyładowcza. Budenek WK1 spełnia rowniez role budki dróznika odpowiedzialnego za całodobowe obsługiwanie rogatek na przejezdzie znajdujacym sie przy samym wieździe na stacje. Ogólnie stacja wyglada bardzo przecietnie, jest brudna i zaniedbana. o wiezy wodniej nie slyszłem bny tam była. (info: HUMVEEX, 2005-08-03)
Dane tabelaryczne
Województwo: podlaskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: EPA:5100915
HAFAS:5103938
IBNR:1513
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  185,155 Zielonka – Kuźnica Białostocka (– Брузгі) (6)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Białystok Elektrociepłownia Zakład (podlaskie) 5,03 km
Białystok Elektrociepłownia (podlaskie) 5,75 km
Białystok Fabryczny (podlaskie) 5,99 km
Czarny Blok (podlaskie) 6,40 km
Białystok (podlaskie) 7,97 km
Białystok Fabryczny IKAJ (podlaskie) 8,69 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Wasilków

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...