OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Knyszyn

Ostatnia zmiana: 2012-11-25

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-07-15
Autor: Michał Sosnowski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-07-16

Galeria użytkownika

Budynek dworca PKP w Knyszynie.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 116
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 roman paul poznań (2018-07-17 21:21:36)
  "brzydki jak noc" a szkoda bo Puszcza Knyszyńska piękna Odpowiedz»
 • #2 Dub (2018-07-18 08:33:42)
  Ale pan Tomasz dodał już niemal identyczne zdjęcie! Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) Przemysław Król (2018-07-18 18:39:57)
  Tak ale jest różnica prawie dwóch lat Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #1) wasiukibic (2018-07-18 18:59:01)
  Bez przesady. Jedynym elementem, który burzy spójną koncepcję budynku są drzwi w prawej części ryzalitu, które nie trzymają linii pozostałych otworów na parterze i może klimatyzator nad oknem. Budynek jest po prostu zaniedbany ale po właściwym remoncie elewacji na pewno prezentowałby się zacnie. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Knyszyn

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...