OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Baciuty

Ostatnia zmiana: 2016-09-14

Opis ogólny
Opis ogólny:

W budynku na jednym z peronow dawniej mieściła się poczekalnia i kasa biletowa. Obecnie kasa jest nieczynna. Dyżuruje tam calodobowo osoba odpowiedzialna za otwieranie i zamykanie szlabanów. (info: Agata Rogalska, 2004-11-27)

semafory swietlne SBL w obrębie stacji i poza nią(wjazdowe). budynek to jednoczesnie budka dróżnika jednak nie jakas prowizorka tylko porządny murowany budeynek - wszystko po remoncie:) peron oswietlony, zadbany. poczeklania i kasa prawdopodobnie zlikwidowane. (info: HUMVEEX, 2005-07-08)

Opis infrastruktury:

postawiono blaszana wiatę przystankową:} (info: HUMVEEX, 2005-12-30)

Posterunek odstępowy pomiędzy Łapami a Białymstokiem wraz z przystankiem osobowym. Semafory dla toru 1: A, C, dla toru 2: B, D. Posterunek "BC". Przejazd kolejowy kat. A w km. 163,267

(info: Paweł Szrajber, 12-04-2014)
Dane tabelaryczne
Województwo: podlaskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: IBNR:1027
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  163,251 Zielonka – Kuźnica Białostocka (– Брузгі) (6)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Bojary (podlaskie) 4,25 km
Trypucie (podlaskie) 5,21 km
Niewodnica (podlaskie) 7,67 km
Uhowo (podlaskie) 9,50 km
Klepacze (podlaskie) 12,42 km
Łapy (podlaskie) 12,55 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Baciuty

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...