OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Uhowo

Ostatnia zmiana: 2017-01-17

Opis ogólny
Opis ogólny: Budynek jest częsciowo zdewastowany (poczekalnia) co do kasy nie jestem pewien czy jest czynna... (info: HUMVEEX)

dosc niebezpieczny region. pociagi pospieszne przejezdaja z duza predkoscia przez przystanek a jest to miejsce czesto uczeszczane przez pieszych. (info: HUMVEEX, 2005-12-30)

Opis infrastruktury: Budynek troche "odremontowano" po mojej ostatniej wyzycie w roku 2003;] poczekalna zlikwidowana co odczuwa sie na wlasnej skorze siedzac na mrozie i sniegu. Jeden peron osiewietlony, brak zadaszenia oraz ławek. Z budynku obsługiwane sa zapory na przejedzie przez droge 682 w rejonie Uhowa. Kasa biletowa czynna na 30 min przed przyjazem pociagu. W rejonie przystanku zabytkowy dzwonek kolejowy czy cos takiego:P jest tez nieużywany magazynek. Przystanek znajduje sie w okolicy mostów nad rzeka Narew. Oswietlenie na peronie rtęciowe. Przejazd zmodernizowany, z sygnalizacja swietlna. mozliwe ze z budynku obsługiwane sa semafory przed mostem nad Narwia ale nie jestem pewny czy to nie sa SBL. (info: HUMVEEX, 2005-12-30)

Opis budynków: Budynek w kiepskim stanie technicznym, z piecem kaflowym oraz przeciekajacym dachem;] (info: HUMVEEX, 2005-12-30)
Dane tabelaryczne
Województwo: podlaskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: nie ma i nie było
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5103918
IBNR:1468
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  156,265 Zielonka – Kuźnica Białostocka (– Брузгі) (6)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Łapy (podlaskie) 3,05 km
Bojary (podlaskie) 5,25 km
Łapy Osse (podlaskie) 8,07 km
Baciuty (podlaskie) 9,50 km
Płonka (podlaskie) 10,71 km
Trypucie (podlaskie) 14,71 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Uhowo

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...