OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Golub Dobrzyń

Ostatnia zmiana: 2017-12-09

<== | Galeria
Data: 2018-09-09
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-09-13

Galeria użytkownika

Dawny przejazd kolejowy. W lewo Kowalewo Pomorskie, Bydgoszcz w prawo Brodnica.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe).

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 255
: 13

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[pokaż/ukryj starsze ⇅]

 • #4 (odp. na #2) Stanisław Pikul (2018-09-14 13:16:36)
  Aż mnie zamurowało - takiego idiotyzmu dawno nie widziałem. Coś mnie jednak podkusiło i rzuciłem okiem na Googlemaps - wygląda nieco lepiej - STOP dotyczy wjeżdżających z lewej strony na drogę biegnącą przez dawny przejazd a nie wszystkich :). Odpowiedz»
 • #5 Kolejarz z Kartuz (2018-09-14 13:24:17)
  Jak to nie wszystkich? Przecież widać ,że znak ustawiony do drogi głównej a nie odwrócony do bocznej. Chyba ,że źle widzę ;) Odpowiedz»
 • #6 (odp. na #4) irek (2018-09-14 16:51:50)
  OK, ze znakiem STOP, zgoda. Ale po jakie licho stoi(a jest to zdjęcie dość świeże) Krzyż św.Andrzeja ? Odpowiedz»
 • #7 (odp. na #6) Stanisław Pikul (2018-09-14 17:17:32)
  Chyba tylko z przyzwyczajenia. :(
  A poważniej to pojęcia nie mam - może we właściwej ewidencji nie wykreślono przejazdu i dla kolejarzy to wciąż przejazd więc muszą go oznakować? Przepisy nie określają czy linia kolejowa ma być czynna czy nie może więc dlatego? W końcu między Mrowinem a Cerekwicą znak STOP na linii Rokietnica-Międzychód usunięto w czasie kapitalnego remontu drogi tak ok. 15 lat po wstrzymaniu ruchu, krzyż św. Andrzeja ustawiono na nowo i stoi do dzisiaj.
  Odpowiedz»
 • #8 (odp. na #7) Maciej (2018-09-15 16:44:39)
  Oby krzyż św. Andrzeja pomiędzy Mrowinem a Cerekwicą był zapowiedzią rewitalizacji linii do Międzychodu :) Odpowiedz»
 • #9 (odp. na #8) lol (2018-09-17 10:32:14)
  Kolego Macieju - czy Tobie płacą za takie rzewne komentarze? Po prostu pojawia mi się uśmiech na twarzy jak widzę takie skomlenie pod każdym kawałkiem szyny... Takie komentarze nic nie wnoszą na forum ... Odpowiedz»
 • #10 (odp. na #9) Maciej (2018-09-17 20:27:22)
  Kolego lol, może masz rację, trochę emocjonalnie podchodzę do tematu, który jest dla mnie ważny. Tak sobie myślę, że każdy z nas na swój sposób wypowiada różne myśli i bolączki związane z kolejnictwem. Jedni piszą o modernizowanej linii, inni o brudnej toalecie na dworcu i kilku obskurnych napisach. Mnie osobiście boli dewastacja dziedzictwa techniki i zaprzepaszczenie ogromnych szans (różnie rozumianych) dla małych miejscowości, dla całej naszej Ojczyzny. Jestem zapewne monotematyczny. Ale wiesz, jeżeli coś komuś leży na sercu, to o tym stara się przekazać. Wypowiedzi na naszym forum jest całe mrowie, zatem kilka postów "romantyka" rozmyje się w tle... Odpowiedz»
 • #11 (odp. na #9) wasiukibic (2018-09-19 10:23:34)
  Koleżko Lol, weź pod uwagę że użytkownikami OBK są też ludzie starsi, na emeryturze, którzy mają więcej wolnego czasu m.in. na przeglądanie zdjęć czy ich komentowanie. Dla nich jest to też forma nawiązania dialogu czy znajomości z innymi ludźmi, choćby i przez internet, której potrzebują. Dopóki są to komentarze na temat, nie obrażające nikogo, to ja nie widzę tu problemu, dlatego też i na pewne sprawy przymykane jest oko. Odpowiedz»
 • #12 (odp. na #10) irek (2018-09-19 11:37:27)
  @Macieju, jesteś monotematyczny? To jest nas więcej :) Odpowiedz»
 • #13 (odp. na #12) Maciej (2018-09-19 13:33:59)
  Irku i Wasiu, dziękuję za głosy wsparcia. Uważam (jako osoba w średnim wieku), że w przypadku polskich kolei, szczególnie tych lokalnych, mamy do czynienia z nieustannym zmaganiem się o ich ratowanie. Podobnie jak mieszkańcy wielkich miast „walczą” z deweloperami o każdy skrawek trawnika, placu dla dzieci, czy zwykłego skweru, na którym mogą spotkać się zamknięci w wirtualnym świecie sąsiedzi. Jak tu nie wspominać o demontażu linii kolejowych na takim forum jak OBK? Można tego zaniechać i stworzyć klub miłośników dawnej kolei, ale czy do końca o to chodzi? Myślę, że ludzi myślących w podobny sposób jest więcej. Wszak nazywają siebie miłośnikami kolei, a nie członkami klubu wspomnień. Faktem jest, że natrętne przypominanie o TEJ WŁAŚNIE bolączce może być nudne. Podobnie zapewne „nudzili” nasi przodkowie walczący o odzyskanie niepodległości, czy, bardziej współcześnie, działacze Solidarności aktywni w okresie PRL-u. Przez ich „natręctwa” doszło do sukcesów. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Golub Dobrzyń

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...